Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Primátor a olympionici si připili na Čínu

24 2004
Plzeň - "Na úspěšný Peking!" S těmito slovy si primátor Plzně Jiří Šneberger připil šampaňským s účastníky letošních olympijských her v Aténách. Ty další se konají za čtyři roky právě v Číně. "U televize jsem vám fandil spoustu hodin. Díky za všechno, co jste pro město udělali. Byla to větší propagace než leckteré projekty, které my radní právě v této místnosti schvalujeme," vzkázal.

Po jeho boku seděly nejúspěšnější členky české výpravy v Řecku, které jsou spjaty s plzeňským sportem. Střelkyně Lenka Hyková s Kateřinou Kůrkovou se primátorovi chlubili olympijským stříbrem a bronzem.

"Už pomalu končí období besed a různých setkání. Většina z nich byla příjemná včetně dneška. Ale někdy člověk narazil i na lidi nepříjemné. Ti mě hodně zmáhali," přiznala puškařka Kateřina Kůrková.

"V Aši mám chalupu. Tak doufám, že se tam někdy potkáme," debatoval primátor pro změnu s Hykovou. Ta právě v Aši žije.

Na radnici dorazili i další střelci z plzeňských klubů Rapidu a Dukly Martin Tenk, Miroslav Januš, Tomáš Jeřábek, Tomáš Caknakis, Pavel Šafránek a Václav Bečvář. Atletiku, královnu sportu, zastupovali překážkář Jiří Mužík a mílař Michal Šneberger.

A nechyběl David Křížek, v Aténách trenér stříbrné české jachtařky Lenky Šmídové. Hyková s Kůrkovou se ujaly i role hostesek. To ve chvíli, kdy primátorovi předávali dárky, mezi nimiž nechyběla ani stylová kravata.

"Vy budete potřebovat nějakou novou střeleckou halu, že?" smál se první muž města na střelce Jana Kůrku, olympijského vítěze z Mexika 1968, který celý akt komentoval. Místo formálních projevů Jiří Šneberger rychle zlákal sportovce ke sklence sektu a vína. "Snad vám dnes alkohol nikdo nezakáže."

Plzeňský primátor Jiří Šneberger přijal včera na radnici sportovce z Plzně, kteří se zúčastnili olympiády v Aténách.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze