Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Případ Montalvová nabírá obrátky

13 2000
M a d r i d - Několik dní poté, co Kubánci zamítli žádost Španělů o povolení startu dálkařky Montalvové na olympiádě, stáhli své atlety z tréninkového soustředění v Guadalajaře. Světový rekordman ve výšce Javier Sotomayor a mistr světa v dálce Iván Pedroso sbalili v sobotu své věci a bez vysvětlení odcestovali do Itálie.

"Našli tu svou druhou vlast. Nevím o ničem, na co by si tu mohli stěžovat," krčil nechápavě rameny předseda Španělské atletické federace Jose Maria Odriozola. "Dali jsme jim všechno, co potřebovali, ale nikdo nám ani nepoděkoval," dodal.

Zbytek výpravy kubánských atletů, kteří se v Guadalajaře připravovali od konce května na olympijské hry v Sydney, opustil tréninkový tábor v neděli. "Budeme muset naše vztahy s kubánským svazem od základu přehodnotit," dodal Odriozola.

Mistryně světa Montalvová získala loni španělské občanství a chtěla svou novou vlast reprezentovat na olympiádě. Po změně státní příslušnosti však musí podle olympijského řádu každý atlet tři roky žádat před každou mezinárodní akcí o povolení startu olympijský výbor ve své bývalé vlasti.

Autor:


Nejčtenější

Wiggins se vzdal snu. O veslařskou medaili v Tokiu bojovat nebude

Bradley Wiggins mává divákům po překonání rekordu v hodinovce.

Pětinásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se vzdal myšlenky probojovat se na...

Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz