Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Připadal jsem si jako na přeboru Vysočiny, líčil Svoboda

Petr Svoboda - Překážkář Petr Svoboda hladce postoupil do meziběhu na 110 m překážek. | foto: Reuters

18 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hladký postup z rozběhu. Celkové sedmé místo po rozbězích evokující myšlenky na případnou senzační finálovou účast. Přesto byl překážkář Petr Svoboda po svém běhu hrubě nespokojen. "Nemohu se tady nějak srovnat."

Petře, opticky snadný postup do čtvrtfinále, ale příliš spokojeně nevypadáte.
Cítím se hrozně. Vůbec jsem se nevyrovnal se zdejšími podmínkami. Chodím spát ve dvě až tři ráno, budím se v devět. A to jsem tady osmý den. Běžel jsem takových šedesát procent toho, co umím.

V čem byly vaše pocity špatné?
To se projevilo už před startem. Když jsem zkoušel obyčejný náběh na překážku a podlomila se mi noha. To nechápu, to se mi nikdy nestalo.

Čím to je?
Neumím běhat ráno. Je tady hrozné horko, přitom já rád běhám v chladnějším počasí. Ale na ty podmínky, jak jsem se cítil a to všechno kolem, jsem s postupem spokojen. Můj cíl byl přežít rozběh. Teď už bude čtvrtfinále večer, to bude příjemně. Takže doufám, že to bude z mého pohledu lepší.

To se máme na co těšit. Celkově jste skončil sedmý, proč taková sebekritika?
Ale já jindy na startu cítím takovou jiskru, těším se na závod. Teď jsem tam stál úplně flegmatický, prostě jsem byl v bloku a konec. To mě hrozně mrzí. Takový závod na olympiádě a já tam jdu jako na přebor Vysočiny. Ale to přijde, já tomu věřím.

Technicky váš běh vypadal v pořádku. Žádnou překážku jste neshodil, jste alespoň s tím spokojen?
Já jsem to šel volněji. Když jsem teď viděl zpomalené záběry, byl jsem od čtvrté překážky před Kolumbijcem, kterého jsem se chtěl držet, a podvědomě jsem zvolnil. Snažil jsem se hlavně udržet správný rytmus a to se pak běží pomaleji.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze