Američtí basketbalisté před olympiádou pokořili Španělsko stovkou

TO JSME ZVLÁDLI. Američtí basketbalisté LeBron James (vlevo) a Deron Williams mají po výhře nad Španělskem důvod k úsměvu. Serge Ibaka (vpravo) to vidí jinak. | foto: Reuters

25 2012
Reprízu pekingského finále zvládl favorit. Američtí basketbalisté zakončili olympijskou přípravu na Londýn vítězstvím v prestižním duelu nad Španělskem. V souboji dvou nejlepších současných mužstev měl tým USA od druhé čtvrtiny navrch a domácí výběr v Barceloně porazil 100:78.

"Byl to výborný test, ale exhibice už skončily, přípravy skončily a těšíme se na skutečnou výzvu v Londýně," prohlásil LeBron James, pilíř Miami Heat a nejužitečnější hráč finále NBA. Američané v boji o olympijské zlato před čtyřmi lety v Pekingu porazili Španělsko po tuhém boji 118:107, tentokrát byl průběh od druhé čtvrtiny jednoznačný.

Domácí sice začali v Barceloně zostra a v první čtvrtině vedli až o devět bodů, jenže tempo neudrželi. Američané odskočili a jasně mířili za pátou výhrou v pátém předolympijském testu.

"Věděli jsme, že to bude velký zápas. Trenér nám říkal, že největší tady v Barceloně od památného roku 1992, a tak jsme k tomu přistoupili. Proto je to pro nás cenné vítězství," uvedl rozehrávač Chris Paul. Z jeho spoluhráčů byl nejlepším střelcem Carmelo Anthony s 27 body.

Italský kouč španělských basketbalistů a dvojnásobných mistrů Evropy Sergio Scariolo považoval navzdory porážce zápas za nesmírně poučný. "Zpočátku jsme dokázali hrát vyrovnaně, ale pak jsme ztratili příliš mnoho míčů. Nicméně posbírali jsme hodně užitečných informací, které se nám mohou hodit, pokud na ně na olympiádě znovu narazíme," dodal.

Američané a Španělé jsou nalosováni do různých skupin, narazit tak na sebe mohou až v play-off - pravděpodobně opět v zápase o zlato, který se bude hrát v poslední den her 12. srpna.

Autoři: ,

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Olympijští hrdinové prohrávají. No a co? Důležitý byl Londýn

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

Vavřinec Hradilek nepostoupil při Světovém poháru v Čunovu do finále, Ondřej Synek se do něj...

Najdete na iDNES.cz