Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Příští stanice Vancouver. Krasobruslař Verner odjíždí na olympiádu

Tomáš Verner | foto: Martin Malý

25 2010
Další český reprezentant je vybaven na zimní olympijské hry ve Vancouveru. Pro svou kolekci si krasobruslař Tomáš Verner přišel v pondělí brzy ráno.

Mráz doprovázel studený vítr, takže teplá bunda se hodila. Zvlášť při pózování u stanice metra. "Příští stanice Vancouver," vtipkoval Verner.

Výběr třiceti položek kolekce, mezi kterými je nástupová a reprezentační souprava, ale také třeba pantofle a gaučové tepláky, zabrala desátému muži nedávného evropského šampionátu necelých čtyřicet minut.

"Bylo to trochu komplikovanější," přiznal třiadvacetiletý závodník. "Byl jsem na pomezí dvou velikostí. Ale nakonec jsme našli výborný kompromis."

Set olympijského oblečení byl pro tanečníka na ledě vítaná nadílka. "Už při své první olympiádě jsem se cítil jako o Vánocích. A dneska to nebylo jiné," culil se. "Byl jsem natěšený, dostal jsem spoustu věcí, můžu si vybrat velikosti a neplatit," smál se.

V příštích dnech však čeká Vernera tvrdý trénink. "Do pátku se připravuju v Praze, pak se přesouvám na své obvyklé tréninkové místo v Oberstdorfu. No a jedenáctého února sedám do speciálu české výpravy a vyrážím do Vancouveru."

16. a 18. února jsou na programu ostré závody.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze