Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přítel jachtařky se bojí mytí nádobí

24 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Blááábláááblááá. A pak se halasně rozesmál. Tak neobvykle zahájil oslavnou řeč na Lenku Šmídovou v Českém olympijském domě Mark Mendelblatt. Americký jachtař a její životní partner, který jí radou a vřelým slovem pomohl ke stříbru. "Ale je to jen a jen její medaile," řekl skromně. Co ještě prozradil?

Jak se potkali.
Na předolympijských závodech v Sydney 1999. Viděl jsem ji na molu a šel jí pomáhat. (Lenka dodává: "Moc se mi líbily jeho chlupy u krku na prsou.")

Jaká je jachtařka.
Má dar na každý sport, s kterým začne. Má přirozenou schopnost být lepší než jiní. K tomu tvrdě pracuje. Víc než jiní.

Jak má pokračovat.
Nejlepší je pro ni zůstat v olympijském jachtingu, to znamená nejvíc. Může bojovat o zlato v Evropě nebo zkusit jinou třídu, asi 49er nebo Yngling. Tam by našla další motivaci a musela se znovu učit.

U profesionálů po ženách bývá nižší poptávka. Od přírody jsou slabší a musí dělat ty samé věci, přitom všechno dohnat nemohou. V olympijském jachtingu může být Lenka hvězdou a lépe sehnat sponzory. Reprezentovat zemi znamená víc než se tím jen živit.

O společném životě.
Máme se dobře, ale o budoucnosti jsme nemluvili. Ale brzy asi začneme. Protože jsem tu v Aténách prohrál, budu muset asi čtyři roky mýt nádobí.

Autoři:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze