Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Pro české fanoušky je k dispozici pouze 500 lístků na celou zimní olympiádu

Vancouver - štafeta s olympijskou pochodní | foto: AP

17 2010
Těšíte se na zimní olympiádu ve Vancouveru a chcete se na sportoviště osobně podívat? Pokud jste jen řadovým fanouškem a myslíte si, že stačí zakoupit lístek a letět, hluboce se mýlíte. Na celý podnik je pro české příznivce k dispozici jen tristních 500 vstupenek.

Informovala o tom Česká televize (ČT). "Z tohoto čísla je už asi 95 procent vyprodáno," řekl ČT Ladislav Peška ze společnosti Slan tour, která je výhradním prodejcem vstupenek.

Podle ČT Český olympijský výbor (ČOV) dostal od organizátorů kolem 6000 lístků. Většinu prý ale tradičně rozdal mezi příbuzné závodníků, funkcionáře a sponzory.

"Český olympijský výbor udělal maximum, aby získal maximální počet vstupenek, ale například na Tomáše Vernera, Martinu Sáblíkovou nebo Nikolu Sudovou, to jsou vstupenky v počtu dvaceti až třiceti kusů," uvedl mluvčí ČOV Alexandr Kliment.

Nejrychleji podle ČT zmizely vstupenky na hokej. Na každé utkání Čechů ve skupině jich dal olympijský výbor do prodeje zhruba 50, tedy podobně jako na závody Lukáše Bauera. "Zájem by byl mnohonásobně větší, ale bohužel už několik měsíců nemůžeme žadatele uspokojovat," uvedl Peška.

Za pár set korun mohou podle ČT čeští fanoušci koupit lístky už jen na některé druhy lyžování, sáňkování nebo třeba boby. A protože zájezd na olympiádu vyjde i s letenkou a ubytováním na zhruba 70.000, lidé by podle výboru raději neměli spoléhat na to, že lístek koupí na místě.

Také na letní olympiádu v Číně dostali Češi 6000 vstupenek, přičemž většinu si rozdělili partneři ČOV.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze