Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pro Hudcovou a Tobiášovou turnaj skončil

18 2000
S y d n e y - České plážové volejbalistky Martina Hudcová a Tereza Tobiášová utrpěly dnes na pláži Bondi Beach druhou porážku, a to znamená, že pro ně olympijský turnaj skončil. V prvním zápasu opravného pavouka nestačily na řeckou dvojici Karadassiouová, Sfyriová a za necelou půlhodinu opustily kurt s prohrou 6:15. Přitom začátek vypadal slibně a nic nenasvědčovalo tomu, že se bude opakovat sobotní hladká porážka s Američankami McPeakovou a Mayovou.

Český pár rychle získal s pomocí výborného servisu Hudcové úvodní dva body, ale to bylo na dlouhé minuty všechno. Řekyně se prosazovaly chytrou hrou, sázka na slabší příjem i útok Hudcové jim vyšla a nacházely mezery v poli soupeřek. Šňůra devíti bodů prakticky rozhodla zápas. Až za stavu 2:9 začaly Hudcová s Tobiášovou klást větší odpor, ale tím prohru jen oddálily. Řekyně proměnily první mečbol, k čemuž jim pomohla nečistá nahrávka Hudcové.

"Bylo to stejné jako v prvním zápase. Ani dnes se nám nedařila přihrávka," povzdechla si Hudcová. "Pro náš druhý pár byl už postup na olympiádu velkým úspěchem. Asi nikdo od nich nečekal zázraky. Ale dnes mi připadalo, že hrály až příliš ustrašeně," zhodnotil šéf volejbalové části výpravy Jan Hronek.

Na výkonu českého páru se podepsal také výpadek v přípravě, který zavinila červnová komplikovaná operace slepého střeva Tobiášové. V konečném pořadí olympijského turnaje v Sydney se Hudcová s Tobiášovou dělí o 19. až 24. místo.

České republice zůstalo v turnaji žen zastoupení v podobě páru Eva Celbová, Soňa Dosoudilová, který bude hrát ve čtvrtek po dni volna o postup do čtvrtfinále s Japonkami Takahašiovou a Saikiovou. V úterý se pokusí v opravách proklestit cestu do osmifinále Michal Palinek s Martinem Léblem.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz