Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Pro úspěch uděláme všechno, vyhlásil Hašek

13 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Spolu s Tomášem Kaberlem dorazil do olympijské vesnice jako první. Unavený, ale spokojený, že přes oceán přeletěl bez problémů. "Ve Washingtonu nesněžilo. Byli jsme tu načas," řekl Hašek v narážce na problémy Jágra a spol., které z New Yorku nepustila sněhová vánice. Haškovi ale zase nedorazila výstroj.

Ani po příletu do Turína ještě Dominik Hašek nevěděl, jaká bude jeho role u týmu. Bude jedničkou on, nebo Tomáš Vokoun?

"Pravděpodobně dneska, nebo zítra si s trenérem sedneme a něco nám k tomu řekne," pokrčil rameny Hašek. Odhalení velké tajenky se ale blíží.

Po příletu měl ale Dominik Hašek zcela jiné myšlenky. "Na chvíli si lehnu, ale ne na dlouho, abych spal hlavně v noci," plánoval. Vyrovnat se ale musel i s další nepříjemností: přes oceán mu nedorazila výstroj. Vedení výpravy tak mělo napilno, zajistit mu ji do večerního tréninku.

Jste unavený jenom z cesty, nebo i z náročného programu v NHL?
Po programu v NHL unavený nejsem, spíš jenom z cesty. V letadle nespím nikdy. Takže teď jsem vzhůru už čtyřiadvacet hodin.

Jak dlouho jste se už myšlenkami zabýval olympiádou?
Při zápasech člověk na olympiádu nemyslí. Ale čím víc se blížila, tak na ni člověk myslel každý den. Pochytil informace z Evropy, novináři v NHL se nás na olympiádu ptali každý den, v kabině jsme o turnaji mluvili. Chtěli jsme ale odvést práci v Ottawě. Jsem rád, že jsme vyhráli poslední zápas, protože se nám předtím moc nedařilo. Teď jsem tady a už můžu myslet jenom na olympiádu.

Hecovali jste se před olympiádou se spoluhráči z Ottawy? Poměrně dost jich bude Turíně vašimi soupeři...
Mluvili jsme o turnaji hodně. Ale hecování žádné nebylo. Po posledním zápase jsme měli radost z vítězství, podali jsme si ruce a popřáli si trochu štěstí. No, spíš jsme si jenom popřáli. (úsměv)

Cítíte se ve formě? Ottawě se těsně před olympiádou moc nedařilo.
Nechytal jsem špatně, ale nedařilo se nám jako týmu. Proto je dobře, že jsme poslední zápas nad Philadelphií vyhráli. Bylo to příjemné.

Letěl jste i s někým ze spoluhráčů z týmu?
Byl jsem jediný, kdo letěl před Washington. Nějací hokejisté letěli s námi, ale ani jsem je neznal. Všiml jsem si jenom, že měli bágly Pittsburghu.

Máte s sebou větší 'evropskou' výstroj?
Betony, lapačku a vyrážečku jsem si přivezl. Už jsem s nimi trénoval dřív. tenhle týden jsem to zkusil už dvakrát. Takže to pro mě není nic nového (O tom, že Haškovi výstroj nedorazila, gólman před novináři pomlčel, pozn. aut.).

V Česku panují před olympijským turnajem velká očekávání. Víte o tom?
Slyšel jsem to, četl jsem, že nám věří sázkové kanceláře. Co k tomu říct? Jsme tady kvůli tomu, abychom odvedli co nejlepší práci, reprezentujeme tady Českou republiku, znamená to pro nás něco velkého. Ale žádné sliby dávat nemůžu, protože konkurence je obrovská.

Kdy jste naposledy mluvil s trenérem Hadamczikem?
Když byl na cestě v New Yorku a Washingtonu, což jsou přibližně tři neděle, nebo měsíc. Jo, pardon, popřál mi vlastně k narozeninám. Říkali jsme si jenom, že se těšíme do Turína. Nic konkrétnějšího.

Takže ještě nevíte, kdo bude jedničkou týmu?
Pravděpodobně dneska, nebo zítra si s panem Hadamczikem a s ostatními gólmany sedneme a něco si k tomu řekneme.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze