Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč nás všichni nenávidí? rozčílil se Gretzky

19 2002
Salt Lake City - Šéf kanadského hokejového týmu Wayne Gretzky se po zápasu s Českou republikou podivoval, proč rozhodčí nevyloučil obránce Romana Hamrlíka za zákrok na Theorena Fleuryho. Útočník New Yorku Rangers povalil v závěru utkání na led českého gólmana Dominika Haška a bránil mu v pohybu. Krátce poté, co Fleury vstal, jej Hamrlík srazil krosčekem zpět na led. Rozhodčí zákrok českého hokejisty nepotrestal, což Gretzkyho pobouřilo.

Legendární hráč by prý Hamrlíka vyloučil z turnaje. "Kdyby to udělal Kanaďan, pak by kolem toho bylo hodně křiku... Jsme prostě za hulváty," tvrdil Gretzky. "Když to ale udělá hráč z Evropy, pak je to OK, protože oni nejsou tak tvrdí nebo zákeřní, jako my," nasadil ironický tón.

Podle něj je možné, že incident bude mít dohru v NHL. Hamrlík hraje za New York Islanders a Fleury za městské rivaly Rangers. "Nechtěl bych být u toho, až budou hrát Islanders s Rangers. Dejte na mě. Během toho zápasu dojde k odplatě a nebude to hezké," varoval Gretzky.

Slavnému hráči, který se marně pokusil završit skvělou kariéru ziskem zlaté olympijské medaile v Naganu, hnula žlučí také média. Po úvodní porážce od Švédska a nevýrazném výkonu v utkání s Německem začaly zámořské sdělovací prostředky mužstvo odepisovat.

"Je to vážně směšné. Pokaždé, když si zapnu televizi, udělá se mi špatně. Je mi zle, když slyším, jak se mluví o kanadském hokeji," vykládal Gretzky.

"Jasně, že jsem naštvaný. Unavují mě lidé, kteří si utahují z kanadského hokeje," zdůraznil. "Jiné země nás nenávidí. Američané mají radost, když se nám nedaří. My přitom proti nim nic nemáme. To oni nás nemají rádi a chtějí vidět náš pád," tvrdí Gretzky.

Už dlouho se nejslavnější hokejista všech dob takhle nerozčílil. Na tiskové konferenci byl zrudlý, vládly v něm emoce. Láskou k českému hokeji neoplývá, to už několikrát naznačil. Naposledy při setkání s novináři před začátkem turnaje, kdy na otázku týkající se českého týmu odmítl odpovědět. A teď poté, co Kanada znovu nevyhrála, se pořádně rozpovídal.

"Nikdo nechce, abychom vyhráli. Ale my jim ještě ukážeme. Jsme pyšný tým a budeme se bít až do konce," hřímal před novináři.

Autoři: ,


Další z rubriky

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...Najdete na iDNES.cz