Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Prodej vstupenek naplnil očekávání pořadatelů

11 2006
Turín - Olympijské soutěže se ještě pořádně nerozběhly a turínští pořadatelé hlásí, že se jim prodejem vstupenek podařilo téměř naplnit očekávaný díl rozpočtu. Fanoušci si zatím koupili 750.000 vstupenek za 63,5 milionu eur, italští organizátoři si přitom jako cíl vytkli získat z prodeje lístků 64 milionů eur.

"Jsme přesvědčeni, že náš cíl ještě překonáme," řekl mluvčí organizačního výboru Giuseppe Gattino s tím, že k dispozici bylo téměř milion vstupenek.

Na začátku roku přitom pořadatelé nebyli příliš optimističtí. V lednu dokonce snížili očekávaný zisk ze vstupného z 76 a 64 milionů eur, protože lístky nešly dobře na odbyt. Vždy ale tvrdili, že Italové mají ve zvyku kupovat vstupenky na sportovní události až na poslední chvíli.

Ti svou pověst potvrdili a u prodejních míst se tvořily i fronty, v nichž fanoušci probírali, o co jde v pro ně méně známých zimních sportech. Internetový prodej se dokonce zablokoval, protože zájemci stránku přetížili.

"Vypadá to, že se lidi konečně probrali a zjistili, že olympiáda může být zábava," řekla jedna z fanynek, jež si přišla koupit lístky na hokej. Velkým impulzem pro ni bylo sledování slavnostního zahájení. "Ceremoniál byl inspirující a myslím, že
jsme všichni byli překvapeni, jak je svět z olympiády a Turína nadšený," dodala.

Pro případ, že by diváci na méně atraktivní soutěž přece jen nepřišli, hodlají pořadatelé na sportoviště vozit školáky. Chtějí se tak vyhnout situaci z letních her v Aténách, kde při některých sportech zely tribuny prázdnotou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze