Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Koukal půjde do boje už v sobotu po poledni. Čeká ho souboj vlajkonošů

V pátek večer ponese Petr Koukal českou vlajku na slavnostním zahájení, o den později vyzve olympijského vítěze z roku 2004. | foto: Kateřina ŠulováČTK

25 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - K bitce vlajkonošů dojde v sobotu, hned v první den olympijských soutěží. Ne, žádná rvačka se nechystá, ale v turnaji badmintonistů proti sobě nastoupí dva strážci státních vlajek ze slavnostního zahájení. Čech Petr Koukal se utká s Taufikem Hidajatem z Indonésie.

Utkání českého reprezentanta s olympijským vítězem z roku 2004 začne ve Wembley Areně ve 13.05 londýnského času.

"Jsem rád, že nemusím hrát hned po ránu, to by byl problém, tenhle termín mi vyhovuje. Navíc na tom budeme úplně stejně," řekl český vlajkonoš Petr Koukal. "Taufik je v Indonésii za Boha, také on ponese vlajku."

Program českých badmintonistů

Sobota, 14.05: Petr Koukal -Taufik Hidajat (Indon.), 21.52: Kristína Gavnholt - Juliane Schenková (Něm.).

Neděle, 20.44: Kristína Gavnholt - Larisa Grigová (Ukr.), 21.54: Petr Koukal - Pablo Abian.

(Pozn.: údaje jsou ve středoevropském letním čase, v Londýně je o hodinu méně).

Koukal počítá, že po zahajovacím ceremoniálu se dostane do postele zhruba o půlnoci, a tak bude mít na relaxaci dost času. "Stihnu osm devět hodin spánku, ráno se půjdu vyklusat, najím se a půjdu se rozcvičovat," vypočítává.

Šestadvacetiletý Koukal předloni prodělal rakovinu varlat, ale dokázal se uzdravit a probojovat zpět mezi nejlepší badmintonisty. 

"Už se nemůžu dočkat prvního zápasu, nejradši bych hrál už dneska. Přijel jsem sem připravený, čekání mě nebaví," svěřil se badmintonista. O jediné postupové místo ze tříčlenné skupiny s ním vedle Hidajata bude bojovat ještě Pablo Abian ze Španělska. S tím hraje v neděli před devátou hodinou večer.

Grafton Recruitment Praha
INŽENÝR DODAVATELSKÉ KVALITY - 45000,- Kč

Grafton Recruitment Praha
Liberecký kraj
nabízený plat: 42 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze