Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Program olympiády se nezmění osm let

17 2004
Lausanne - Konference Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne rozhodla o tom, že až do roku 2012 se nebude měnit složení sportů. Je to dobrá zpráva pro baseballisty, softbalisty a moderní pětibojaře, kteří mají tak místo jisté příštích osm let. Zmíněné trojici hrozilo vyřazení z rodiny olympijských sportů na zasedání MOV v roce 2002 v Mexiku.

Nakonec ale přišel odklad, protože členové výboru odmítli návrh na vyloučení všech tří odvětví najednou. Z olympijského programu nevypadl žádný sport od roku 1936.

Podle současného návrhu se bude složení olympijských sportů znovu posuzovat po každých hrách. "Zmrazili jsme program na 28 sportech a 10 500 sportovcích," prohlásil předseda MOV Jacgues Rogge.

"Pokud bude chtít nějaký sport vstoupit, jiný bude muset vypadnout. Žádný ale nebude vyřazen před rokem 2012," vysvětlil.

Hlavním bodem programu zasedání v Lausanne je ovšem zúžení seznamu uchazečů o pořádání olympijských her v roce 2012.

Z devítky kandidátů, kterou tvoří Havana, Istanbul, Lipsko, Londýn, Madrid, Moskva, New York, Paříž a Rio de Janeiro, projde do dalších bojů nejspíš jen pětice. Jména měst, která si uchovají šanci na uspořádání sportovního svátku, oznámí MOV v úterý.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze