Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Prohra se Švýcarskem? Nemám slov!

17 2006
Praha - "Ostuda," řekl Jiří Holeček o utkání Česka se Švýcarskem. "Nikdy nehráli kvalitní hokej. Vždyť oni se s námi nemohou rovnat a přesto vyhráli," dodal. "Nemůžeme se vymlouvat na to, že jsme je podcenili. Stále jsme dotahovali, kdybychom po vyrovnání přidali ještě jednu branku, tak by vše dopadlo jinak."

Švýcarsko prvně porazilo na velkém turnaji Českou republiku a hokejová legenda Jiří Holeček jen kroutil hlavou, když hodnotil zápas. "Neslyšel jsem o nich, že by hráli něco extra. Sice prý předvedli dobrý výkon proti Finsku, ale přesto prohráli 0.5. Finové je ubruslili. Jenže my," povzdechl si a pokračoval.

"Chyba byla už v první třetině. Měli jsme špatný pohyb na ledě. Byli jsme příliš statičtí. Když si už někdo nějakou šanci vypracoval, neměl, komu by přihrál. S tím se pak těžko kontroluje vývoj. Švýcaři dobře bránili a hodně si naše klíčové hráče hlídali.

Sice byli naši útočníci tísnění, ale kdyby měli dostatečnou rychlost a souhru, tak by přes Švýcary v pohodě přešli. Je to stále dokola, ten pohyb byl moc špatný. Soupeř našich zaváhání dokázal několikrát využít.

Snad jen úvod 2. třetiny byl dobrý

Pozitivum bych viděl snad jen v úvodu druhé třetiny. Bylo na našich vidět, že hrát umí a že jsou o třídu lepší. Vždyť za nás hrají hvězdy NHL. Jágr vede v zámoří bodování. Svým gólem vyrovnal na 1:1 a dokázal, jak je dobrý. Jenže... Sice jsme se zlepšili, ale na ně to nestačilo.

Když Hejduk nedokázal proměnit nájezd, bylo zle. On je vynikající hráč a v takových situacích by zklamat neměl. Možná cítil nepohodu, která se nad námi celý zápas nesla, ale přesto nenacházím rozumnou omluvu...

Švýcarům to pomohlo. Navíc jsme poté inkasovali v oslabení po střele Peterliniho, což je vždy varování. Soupeř byl opět nahoře, vedl a naše hra se svezla do původní apatie.

Když ve 41. minutě Židlický vyrovnal na 2:2, chtělo to, abychom ještě jeden či dva góly přidali. Poté bychom vyhráli. Vyrovnaný stav hrál do rukou soupeři. Ač na nás jinak nemají, cítili šanci a kontakt. Byli velmi vyhecovaní.

Prohra o gól s Ruskem únosná. Se Švýcary nikdy!

Co dodat? Celý zápas jsme dotahovali. Při přesilovce jsme inkasovali třetí gól, na který už jsme se nezmohli odpovědět. Porážka 2:3 je ostuda. Kdybychom hráli s Ruskem, tak snad ano, ale se Švýcary? Na to nemám slov. To není soupeř, se kterým bychom měli mít nějaké problémy. Zase ona ani ta výhra nad Německem nebyla oslnivá, ale díky za ni.

Další zápas nás čeká v sobotu s Finskem, myslím si, že se kluci oklepou a dají se dohromady. Finsko předvádí jiný styl hry a je to soupeř, u kterého nemůže být řeč o nějakém podcenění. Je na naší úrovni a já jsem přesvědčen, že zápas zvládneme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze