Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Proklouzl jsem a potkal Federera s Djokovičem

Petr Koukal, badminton - Badmintonista Petr Koukal před odletem na olympijské hry do Pekingu. | foto: ČTK

14 2008
I když je to už pár dnů, musím se ještě vrátit k slavnostnímu zahájení olympiády. Byl to zatím jednoznačně můj nejsilnější životní zážitek. Nikdy nezapomenu na pocity, které jsem prožíval, když jsem vkročil na olympijský stadion. Jak nás vítalo těch devadesát tisíc diváků.

Tím se mi splnil můj velký sen. Mé představy o tomto momentu se beze zbytku naplnily.

S tím, že jsem v prvním kole prohrál s lepším a zkušenějším hráčem, už nic neudělám a nemá cenu kazit si tím největší sportovní svátek na planetě. V dlouhé a náročné přípravě i v zápase samotném jsem nechal úplně všechno a hrál jsem nejlíp, jak jsem v tu chvíli dokázal.

Až letošní olympijské hry skončí, začne nová kapitola mé sportovní dráhy. Její název si zatím nechám pro sebe. V dalších dnech se chystám navštívit co nejvíce sportovišť a hlavně podpořit naše další olympioniky v jejich soutěžích.

Už jsem viděl v akci Tomáše Berdycha a Nicole Vaidišovou. S českými tenisty jsem si také popovídal.

Bylo to velice zajímavé a dozvěděl jsem se spoustu informací ze zákulisí tohoto sportu. A poznal, že naše cesty sportovním životem jsou si v mnohém velmi podobné.

.

Sportovci z regionu píší z olympijských her pro MF DNES

Za zmínku určitě také stojí zážitek, jak se mi na badmintonovou akreditaci podařilo proklouznout do tenisové "players lounge", kde jsem potkal hvězdy Rogera Federera nebo Novaka Djokoviče.

Z tribuny jsem fandil i našim basketbalistkám a v Českém domě zažil oslavu zlatých medailí Kateřiny Emmons i Davida Kosteleckého. Také díky nim panuje v našem táboře výborná atmosféra. Jsem rád, že mohu s ostatními vše naplno prožívat.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze