Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Protest proti rozhodnotí sudích byl zamítnut

21 2002
Salt Lake City - Mezinárodní bruslařská unie (ISU) zamítla protest litevského tanečního páru proti výsledkům olympijské soutěže. Margarita Drobiazková a Povilas Vanagas se činovníků unie tázali, jak je možné, že skončili až pátí ve volných tancích, když dvě dvojice před nimi v konečném pořadí upadly. "Když to řeknu jednou větou, jejich odpověď byla lapidární. Řekli nám: Rozhodčí byli fér," tlumočil stanovisko ISU mluvčí litevského olympijského týmu John Domanskis.

Drobiazková, Vanagas nesouhlasili s umístěním třetích Italů Barbary Fusarové-Poliové s Mauriziem Margagliem a kanadského páru Shae-Lynn Bourneová, Victor Kraatz.

Domanskis řekl, že litevští tanečníci přijali rozhodnutí ISU s klidem. "Jsou v pohodě, protože nečekali žádný zázrak. Čekali jsme ale něco lepšího než tohle," dodal.

Naději na přezkoumání výsledků dal všem nespokojeným krasobruslařům případ Jamie Saleové a Davida Pelletiera. Při vyšetřování soutěže sportovních dvojic se ukázalo, že francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová hodnotila výkony sportovců zaujatě. Zmínění Kanaďané proto byli dodatečně zařazeni z druhého na první místo a dostali zlaté medaile.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...Najdete na iDNES.cz