Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Proti Finům ještě Kotalík nenastoupí

17 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ten zápas konečně napoví, jaká je síla hokejové reprezentace na olympiádě. Třetím soupeřem Česka budou Finové. "Uděláme všechno pro výhru a pro to, aby byl náš výkon lepší, než proti Švýcarsku," řekl kouč Hadamczik po pátečním tréninku. Po čtvrteční prohře zamíchal se sestavou.

Prospal se definitivně zabydlel na centru prvního útoku s Jágrem a Strakou, Lang zaujal jeho místo ve druhé řadě mezi Hejdukem a Ručinským.

Změny nastaly i v dalších řadách. Pohromadě tak nezůstal sympaticky hrající čtvrtý útok Erat – Čajánek – Bulis. Čajánek se posunul na levé křídlo k Výbornému a Hemskému.

Čtvrtý útok trénoval ve složení Erat – Olesz – Bulis. Připravuje tak Hadamczik pozici pro Aleše Kotalíka, který by se měl stát centrem čtvrté řady? "Sestava bude jak na tréninku. Vokoun v brance, sedm obránců," pravil trenér stroze.

Kotalík ještě nenastoupí. Jednak od konce svého programu v Buffalu netrénoval, jednak si musí nechat z Ameriky dopravit výstroj a hokejky, protože ty si do Čech nepřivezl. "Řeším to s vedením Buffala," sdělil manažer týmu Zbyněk Kusý.

Proč se trenér rozhodl právě pro tuto dvojici náhradníků za Eliáše a Haška? "Kotalíka jsme říkali už dříve. Byl to jeden z kandidátů do užší nominace. A pro Dušana Salfického jsme se rozhodli jako pro třetího gólmana," řekl Hadamczik.

První trénink v Turíně

Hokejisté v pátek absolvovali první regulérní trénink na olympiádě. Ještě před ním se ale oblékli do bílých zápasových dresů, aby zapózovali při pořizování oficiálních fotografií. Tam se s mužstvem symbolicky rozloučili Hašek s Eliášem. Poté oba zranění hokejisté oznámili, že v Turíně končí.

Trénink už proběhl bez nich. "Pracovali jsme na přesilovkách a na hře v obraně.  Kluci jsou velice vstřícní, obranu chtějí dát do pořádku," pochvaluje si trenér přístup týmu.

Hru Finů, jakožto příštího soupeře Čechů ještě nastudovanou nemá. "Zatím jsem je neviděl hrát, ale máme je na kazetě, kterou budeme sledovat," řekl v pátek.

Kromě dvojice zraněných hráčů má Hadamczik k dispozici kompletní kádr. V pořádku je i poraněné zápěstí Petra Čajánka, které důrazného centra ve čtvrtek vyřadilo ze hry.

A před duelem trenér vyhlásil. "Uděláme maximum proto, aby náš výkon byl lepší než proti Švýcarsku . Věřím, že pohyb i všechno se zlepšilo a věřím, že český tým se bude dostávat zpět tam, kde ho chceme vidět."

Finové zatím v Turíně ukazují svoji sílu, dosud neinkasovali. Švýcary porazili 5:0, domácím Italům vstřelili půltucet gólů. Proti Finům nastoupí český tým v sobotu od 21:00.

Předpokládaná sestava proti Finsku:
Vokoun - Kubina, T. Kaberle, Židlický, Špaček, Kuba, F. Kaberle, Malík - Jágr, Prospal, Straka - Hejduk, Lang, Ručinský - Hemský, Výborný, Čajánek - Erat, Olesz, Bulis.

Trénink českých hokejistů.Najdete na iDNES.czmobilní verze