Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Proti Slovensku bude chytat Hnilička

Milan Hnilička

22 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Do branky českého týmu se ve čtvrtfinálovém souboji olympijského turnaje proti Slovensku postaví Milan Hnilička. Tomáš Vokoun bude náhradníkem. "Vokouna nezatracujeme, ale cítil jsem, že potřebujeme udělat změnu," vysvětlil trenér národního týmu Alois Hadamczik.

V trenérovi dozrálo rozhodnutí. Nejtěžší na hrách v Turíně? "Všechno je v životě těžké. Ale nabyl jsem dojmu, že by měl jít Hnilička do brány," pravil.

Své rozhodnutí nejprve oznámil libereckému brankáři. "Je to pro každého kluka pocta a zodpovědnost. Tak to správný hráč má vzít a on to tak vzal."

Potom své rozhodnutí sdělil i Tomáši Vokounovi, který zůstane na lavičce jako náhradník. "Stejně jako Vokoun, tak i Hnilička, je součást týmu. Přijal to úplně nadstandardně, dobře. Bude připraven nastoupit, kdyby to vývoj utkání vyžadoval," popsal Hadamczik.

Co rozhodlo? "Výkonnost Hniličky i v lize je velmi dobrá. Výkon, který do hry přinesl proti Kanadě, jeho zkušenosti a osobnost nás utvrdily v tom, abychom takový krok udělali," vysvětlil.

Jedním dechem ale dodal, že Vokouna nezatracuje. "Vokouna nijak nehaním z jeho individuálních chyb, ale prostě když nemáte štěstí, tak se kolikrát musí stát nějaká změna. Vokoun se na každé utkání připravil maximálně dobře, měl spoustu dobrých zákroků. Ale v nějakých momentech, kdy rozhoduje štěstí, ho prostě neměl."

Paradoxně tak Česko nasadí v klíčovém zápase do hry až třetího gólmana, přestože před hrami vzbuzovala brankářská dvojice Hašek - Vokoun u soupeřů velký respekt.

"Taková je prostě situace," řekl Hadamczik. Při rozhodování mu ale pomohlo, že i Hnilička má za sebou vydařené reprezentační akce. "Člověk při rozhodování bádá v minulosti. Mám před očima šampionát v Norsku, kde nastoupil a vyhráli jsme zlato. Jestli má pohodu a cítíte, že by nějaká změna měla přijít, tak ji uděláte," řekl Hadamczik.

Mimo hru je jen Kotalík

Na ranním rozbruslení před čtvrtfinále Vokoun nebyl, stejně jako dalších pět hráčů: obránce Malík, útočníci Jágr, Čajánek, Prospal a Kotalík. "Ale nebyli jenom na ledě. V hale byli všichni," upozornil trenér.

Na ledě byl i Marek Židlický, který vynechal kvůli zranění zápas s Kanadou. Do hry by podle trenéra neměl zasáhnout jen Aleš Kotalík. "Dostal jsem klasického koňara od Roba Blakea. Nastoupit nemůžu. Cítil jsem se tu skvěle a to, že nemůžu nastoupit, je pro mě sportovní tragédie," řekl zklamaný útočník Buffala.

A dodal: "Budu doufat, že to kluci dneska zvládnou. Do pátku bych měl být připravený." Čtvrtfinále Česko - Slovensko je na programu v hale Palasport Olimpico od 21.30 hod.Najdete na iDNES.czmobilní verze