Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Průcha zahodil berle a fandil u televize

20 2006
Pardubice - Takhle přijít o olympiádu. To je hrozná smůla. Stačí pár podobných slov a jindy usměvavý Petr Průcha se změní v mrzutého bručouna. Povzbudivě míněná slova znovu otevřou jizvu v srdci mladého hokejisty. "Kdyby mi zranění pořád někdo nepřipomínal, dokázal bych se přes to přenést naprosto v klidu," zamračil se útočník New York Rangers.

Jeden z nejlepších nováčků NHL přišel na poslední chvíli kvůli pochroumaným kolenním vazům o olympijskou premiéru. Místo bojů v Turíně strávil týden doma v Pardubicích a léčil si zranění i splín v duši.

Už vás přebolel smutek?
Přebolí ve chvíli, kdy za mnou přestanou chodit novináři a nebudou se mě ptát na zranění. Pořád za mnou chodí lidi a říkají mi, jaká je to smůla. Stále mi to připomínají.

Ale smůla to určitě je.
Samozřejmě to není žádná radostná událost, ale ani konec světa. Proč z toho dělat tragédii? Stanou se horší věci. Prostě ke zranění došlo a už se s tím nedá nic dělat. A hotovo.

Když došlo ke zranění, tušil jste hned, že bude tak zle?
Doktorům bylo jasné, že to nevyjde. Dokud jsem ale nebyl v tunelu na magnetické rezonanci, pořád jsem věřil, že se třeba mohli splést. Bohužel se nespletli.

Už nechodíte o berlích. Zlepšuje se stav vašeho kolena?
V Pardubicích jsem denně chodil na rehabilitace, a je to znát. Pokud s ním neopatrností pohnu do strany, už tolik nebolí. Dává se to dohromady. Rád bych stihl první zápas po přestávce, ale nebudu nikam spěchat, když už je olympiáda pro mě ztracená.

Týden v Pardubicích jste pojal jen jako léčebný pobyt?
Nemůžu úplně vypadnout z tréninku. Chodil jsem tady i do posilovny. Může to urychlit můj návrat.

Vedení Rangers vás bez problémů pustilo domů?
V NHL se týden během olympiády nemohlo nic dělat. Kdyby zákaz nebyl, asi bych tam zůstal. Teď to ale nemělo smysl, protože tam nikdo nebyl. Měl jsem si jen v Pardubicích zajistit rehabilitaci, abych tady jen neležel. To byla jediná podmínka klubu.

Ze zámoří jste paradoxně letěl s Patrikem Eliášem, který vás v reprezentaci nahradil.
Dokonce jsem vedle něj seděl. Popřál jsem mu hodně štěstí. Nic mi přece neudělal.

Teď se možná nejlépe dokážete vžít do jeho pocitů, když pro něj hry skončily kvůli zranění po prvním zápase.
To se nedá nic dělat, to nikdo neovlivní. Zranění přijde a je hotovo.

Sledujete olympijské zápasy?
Samozřejmě se dívám.

A nebolí vás srdce, když televizi zapínáte?
Vůbec ne. Necítím žádnou křivdu. Nic takového se mi nestalo. Zranění se může přihodit každému. Koukám se naprosto v pohodě a klukům hodně věřím. První zápasy nic neznamenají, kluci byli unavení po cestě. Vše rozhodne až jediné utkání v play-off. Máme dobrý tým a úplně v pohodě můžeme myslet na zlato.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze