První česká medaile je na cestě domů, Záhrobská už odletěla

Lyžařka Šárka Záhrobská s bronzovou olympijskou medailí. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

27 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Export olympijských medailí z Kanady do Česka už odstartoval. Na cestě domů je ta nejčerstvější z trofejí vybojovaných českými sportovci. Pár hodin po bronzovém slalomu odcestovala z Whistleru slalomářka Šárka Záhrobská a v tuto chvíli už je na cestě domů.

"Ráda bych se tady zdržela, ale čekají nás další závody, a proto musíme zpátky do Evropy," řekla Šárka Záhrobská, která v pátek vybojovala v olympijském slalomu třetí místo.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská projíždí branku během své vydařené jízdy v prvním kole slalomu speciál.MÁM MEDAILI! Česká sjezdařka Šárka Záhrobská a její radost ze třetího místa ve slalomu.SPOLEČNÁ RADOST. Šárka Záhrobská gratuluje své přemožitelce Marii Rieschové k zisku zlaté olympijské medaile.Šárka Záhrobská pózuje fotografům poté, co ve slalomu speciál vybojovala pro Českou republiku bronzovou medaili.Radost české slalomářky Šárky Záhrobské z třetího místa v olympijském závodě.

Po závodě vzaly události rychlý spád. Dopingová kontrola, tisková konference, krátká návštěva v olympijské vesnici, medailový ceremoniál ve Whistleru, dvouhodinová cesta do Vancouveru na oficiální oslavu v Českém olympijském domě...

Ale teď pozor. Během zmiňované krátké návštěvy ve whistlerské olympijské vesnici si musela pětadvacetiletá lyžařka sbalit všechny své věci, protože rovnou ceremoniálem začala její cesta domů. "Měla jsem na to jen asi půl hodiny, sbalila jsem si jen své věci, veškerý materiál musí zabalit Miloš s Ditou," spoléhala Záhrobská na své spolupracovníky servismana Miloše Machytku a fyzioterapeutku Ditu Schönfeldovou.

Medailový ceremoniál si moc užila. "Zase to bylo před českými fanoušky, takže jsem měla komu zamávat a kam hodit kytici," těšilo ji. "Bylo by hezké jednou při takové příležitosti slyšel českou hymnu," zasnila se.

S trenérem Antonínem Strachem a s medailí na krku hned rychle sedala do auta, aby byla co nejdříve v Českém domě ve Vancouveru. Ve 22 hodin místního času tady začínala malá slavnost na její počest. Lyžařka i trenér dostali pamětní zlaté medaile, od sponzora poukaz na plzeňské pivo na rok zdarma.

V Českém domě oba přenocovali a brzy ráno místního času zamířili na letiště. "V devět hodin odlétáme do Mnichova, odkud pojedeme domů autem," upřesnila trasu, po které i s bronzovou olympijskou medailí dorazí do Prahy.

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Šampionka Sáblíková bude na známce. Speciální edice vyjde v březnu

Martina Sáblíková se raduje s českou státní vlajkou.

Česká pošta chce vydat příležitostnou známku s olympijskou medailistkou v rychlobruslení Martinou...

Hektický den Sáblíkové: křest knihy, autogramiády i koncert na náměstí

Martina Sáblíková s politikem Pavlem Bémem (vpravo) při oslavě olympioniků z Vancouveru na Václavském náměstí.

VIDEO Křest nové knihy, autogramiáda, bleskový přesun, koncert na Václavském náměstí, další podpisy pro...

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz