Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Londýn přivítá olympiádu na farmě. S ovcemi, koňmi a umělým mrakem

Uvnitř Olympijského stadionu vrcholí přípravy na zahajovací ceremoniál. | foto: Daily Mail

19 2012
Vítejte na britské farmě! Slavnostní zahájení olympijských her v Londýně, které se uskuteční v pátek 27. července pod taktovkou oscarového režiséra Dannyho Boylea, představí britský venkov. Na typické britské farmě z devatenáctého století nebudou chybět ani desítky zvířat.

Stadion se změní v typickou vesnickou idylu, píše deník Daily Mail, který zveřejnil první fotografie z utajovaných zkoušek velkolepého zahajovacího ceremoniálu.

Režisér Danny Boyle zakomponoval do představení s rozpočtem 27 milionů liber víc než 10 000 účinkujících, kteří v jedné části představí typickou britskou vesnici z 19. století. Alespoň to lze vyčíst z hereckých kostýmů z viktoriánského období.

Česká stopa na zahájení

Slavnostní zahájení na londýnském stadionu ponese i českou stopu. Mezi tanečnicemi se představí Michala Syed, v rámci programu na britské farmě dostala roli třináctiletá Gabriella Farr.

V rámci monstrózní show nebudou chybět ani zvířata. Ideální obrázek britské farmy doplní 70 ovcí, dvanáct koní, deset kuřat, tři krávy, dvě kozy, a dokonce i psi a husy. Na ploše také vyroste část kriketového hřiště.

V uměleckém plánu je dokonce údajně zakomponován také umělý mrak, který má pro představení na olympijském stadionu vyrábět déšť. Což je v průběhu nejdeštivějšího července od roku 1915 trochu paradox...

Režisérovi Dannymu Boyleovi však příliš starostí nedělá. Mnohem méně jej potěšilo rozhodnutí zkrátit uměleckou část slavnostního zahájení o půl hodiny.  Organizátory k tomu vedly praktické důvody - aby se diváci bez problémů dostali domů městskou dopravou...

Autor:
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze