Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

První olympionici včetně Sudové jsou zpět v Česku. Kvůli větru se zpožděním

Boulařka Nikola Sudová se po olympijském závodě vrátila do Prahy. | foto: Václav Mudra ml.

21 2010
První část českých olympioniků už je zpátky v Česku. Letadlo se sportovci v čele s akrobatickou lyžařkou Nikolou Sudovou přistálo v neděli odpoledne na ruzyňském letišti.

"Mám trochu zkrácená lýtka, ale to je po tak dlouhém letu normální," usmívala se Sudová, se kterou se vrátili například její sestra Šárka, sáňkaři, sjezdaři Petr Záhrobský a Klára Křížová nebo mladá snowboardistka Šárka Pančochová

Kdo se vrátil

Boulaři: Nikola Sudová, Šárka Sudová, Tereza Vaculíková, Lukáš Vaculík
Sáňkaři: Jakub Hyman, Onřej Hyman, Luboš Jíra, Matěj Kvíčala
Sjezdaři: Klára Křížová, Petr Záhrobský
Snowboardisté: Šárka Pančochová, David Bakeš, Michal Novotný
Běžkař: Aleš Razým

Původně měla výprava přiletět ve 14:25, kvůli špatným povětrnostním podmínkám měl ale let zpoždění. Olympionici se tak do Prahy dostali o víc než dvě hodiny později, letadlo dosedlo na runway přesně v 16:39.

První navrátilci se v oblečení českého olympijského týmu začali do vstupní haly trousit zhruba po dvaceti minutách. Pak už šlo všechno kvapem: vítání s příbuznými, kterých ve vstupní hale čekalo několik desítek, rozhovory s novináři a rychle domů.

"Ve Vancouveru jsem chtěla ještě pár dní zůstat a pořádně si to užít, ale bohužel to nešlo. Olympiádu tak budu sledovat alespoň v televizi," plánovala Sudová po letu, který trval necelých patnáct hodin.

Větší skupina českých sportovců přiletí 2. března odpoledne. Spolu s olympioniky bude na palubě letadla i vzácný náklad - olympijské medaile. Vrací se totiž rychlobruslařka Martina Sáblíková a běžkař Lukáš Bauer. Kromě nich přiletí i hokejisté.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze