Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

První porážka kapitána Eliáše. Máme problém s přesilovkou, uznal

Patrik Eliáš byl u využité přesilovky pět na tři, zbytek početních výhod se ale Česku nepovedl | foto:  Michal Růžička, MAFRA

22 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Patrik Eliáš zažil první porážku s kapitánským céčkem na dresu. Předchozí dva zápasy olympijského turnaje vyhrál, na Rusko ale jeho parta nestačila. "Jediná věc, kterou musíme zlepšit, jsou naše přesilovky," uznal po porážce 2:4.

Proč se vám v početní převaze nedaří?
Tam musíme mít dva tři hráče, kteří budou pálit. Jenže na ledě kolikrát není moc místa. Může se zdát, že si puk přidržujeme, ale když soupeři hrají dobře pozičně, nechcete to pálit do nich.

Jako se to párkrát stalo.
Snažili jsme se střílet ze všech pozic a jenom jsme trefovali hráče. Pak je to o chytrosti, musíte vědět, kdy si přihřát, kdy se uvolnit, a kdy střílet.

Přesilovek jste měli šest a využili jedinou. Co udělat příště lépe?
Je třeba hru zjednodušit. Navíc ani led tu není perfektní, puk na něm poskakuje. Ale je to stejné pro všechny a všechny týmy mají s přesilovkami problémy. Přitom myslím, že právě ty budou rozhodovat o vítězi.

Více o zápase

Hokejisté nestačili na Rusko x Jak Ovečkin sestřelil Jágrautkání v ON-LINE reportáži

Ukázalo se, jak silný je český tým a jak dobří Rusové?
My jsme si dokázali, že s nimi hrát můžeme. Jenom v první třetině jsme byli pasivní a čekali jsme, jak na nás vlítnou, co předvedou. Tím pádem jsme se nedostali do šancí ani do tempa. Ve druhé a hlavně ve třetí třetině už jsme ale hráli docela dobře.

Jaký je tahle porážka signál do další fáze turnaje?
Tady si všechny týmy dokázaly, že kdo není připravený, může prohrát s kýmkoliv. Rusové byli nažhavení po prohraném zápase se Slováky, měli o den víc volna, ale my jsme hlavně druhou část zápasu hráli vyrovnaně. Ukázalo se, že můžeme hrát s kýmkoliv a v úterý na osmifinále zase budeme připravení.

Budete napjatě vyhlížet příštího soupeře?
Ne, připravíme se co možná nejlépe a pak bude jedno, jestli narazíme na Švýcarsko, Norsko nebo někoho jiného.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze