Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

První změna v olympijském programu: superkombinace lyžařek byla odložena

Příprava trati olympijského sjezdu. Snahy organizátorů však maří počasí. | foto: AP

13 2010
Kvůli sněhovým podmínkám došlo ještě před zahájením olympijských her k první změně programu. Organizátoři odložili zatím na neurčený náhradní termín superkombinaci lyžařek, která se měla jet v neděli. V ohrožení je i sobotní sjezd mužů.

Nedělní závod o medaile byl zrušen několik hodin poté, co musely být odvolány oba plánované tréninky. Po hustém nočním dešti ve Whistleru je totiž trať příliš měkká a nebezpečná.

Ženy včetně Šárky Záhrobské tak přišly i o druhý trénink, ten čtvrteční se neuskutečnil kvůli mlze. Před sjezdem nebo superkombinací musejí lyžařky absolvovat alespoň jeden oficiální test.

V sobotu se na sjezdovku nedostanou, protože přednost bude mít mužský závod. "To je priorita. Proto se ženský trénink nepojede ani zítra," uvedl ředitel ženských sjezdařských soutěží Atle Skaardal.

Největší favoritka mezi sjezdařkami Američanka Lindsey Vonnová, jejíž účast na hrách je ohrožena kvůli zranění, tak bude mít po odložení závodu o něco více času na léčení bolavé holeně.

Pokud se neochladí, sjezd mužů bude odložen

"Jestli bude vypadat sjezdovka stejně jako teď, žádný sjezd se nepojede," řekl Hujara novinářům s tím, že se na trati bude pracovat celou noc.

Po hustém nočním dešti ve Whistleru je trať příliš měkká a nebezpečná. Podle Hujary je jedinou nadějí, že se citelně ochladí a sjezdovka se zpevní. "Všechno záleží na počasí. Trať dostala po tom dešti a oteplení zabrat," uvedl.

Kvůli nekvalitní trati byly zrušeny páteční tréninky mužů i žen, které už se musely smířit s odložením superkombinace, jež byla plánována na neděli.

Lyžařky ještě nemohly absolvovat ani jeden trénink, takže podle pravidel závodit v superkombinaci nemohou. Muži stihli jeden trénink ve čtvrtek.

Sjezd mužů na olympijských hrách bude odložen, pokud se výrazně nezlepší stav trati. Prohlásil to ředitel závodu Günther Hujara. Královská disciplína je na programu dnes od 20:45, na startu se mají objevit také čeští lyžaři Petr Záhrobský s Ondřejem Bankem a možná i Kryštof Krýzl.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze