Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Psycholožka Australance radila, ať nezávodí

19 2002
Deer Valley - Mnoho nechybělo a australská akrobatka Alisa Camplinová zlatou medaili ve skocích na olympijských hrách nevybojovala. Sedmadvacetiletá závodnice utrpěla během kariéry devět otřesů mozku a řekla si, že po dalším skončí. I když od té doby se jí zranění hlavy vyhýbají, měsíc před olympiádou si pochroumala vazy v koleni a nevěděla, jestli se stihne včas zotavit. Nakonec jí prý pauza prospěla.

"Mohla jsem si alespoň pořádně odpočinout. Začala jsem skákat teprve deset dnů před odletem do Salt Lake City," vysvětlila Camplinová. Další trable jí postihly v předvečer závodu, kdy ji přepadla tíseň. "Vůbec jsem nemohla jíst. To se mi stalo poprvé, až jsem se z toho rozbrečela," vykládala copatá blondýnka.

Rozhodla se proto požádat o pomoc sportovní psycholožku. "Řekla mi, že se mohu odhlásit, jestli nechci závodit. To jsem ale nechtěla," tlumočila svéráznou radu odbornice. Camplinová nakonec úspěšně zastoupila favorizovanou krajanku Jacqui Cooperovou, která si minulý týden v tréninku poranila koleno a závod sledovala doma v Melbourne pár hodin před cestou
na operační sál.

Navázala tak na rychlobruslaře Stevena Bradburyho, jenž o dva dny dříve získal pro Austrálii první zlato ze zimních her v historii. Camplinovou ani nemrzelo, že nebyla první ona. "Alespoň to nebyl takový tlak. Už jsem nešla do závodu s tím, že se musím snažit o první vítězství," děkovala svému krajanovi.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz