Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Půl milionu obyvatel opustí Sydney

25 2000
S y d n e y - V době olympijských her zamíří do australského Sydney desetitisíce sportovců, novinářů a turistů, ovšem exodus bude probíhat i opačným směrem. Podle informací listu Sydney Morning Herald se půl milionů obyvatel města chystá v době her opustit nejen Sydney, ale často i samotnou Austrálii. Důvodů je řada: zdražení cen a základních služeb v době konání sportovní akce, očekávaný velký mumraj a chaos ve městě nebo jen prostý nezájem o olympijské hry.

Podle výzkumu veřejného mínění mezi obyvately Sydney se 14 procent ze čtyřmilionového města chystá v době mezi 15. zářím a 1. říjnem opustit svůj domov, z nich většina pocestuje pryč ze země. Zajímavé rovněž je, že mezi nimi mají převahu bohatší lidé - pouze 17 procent z nespokojených si vydělé ročně méně než 30 tisíc dolarů a naopak 41 procent více než 130 000 tisíc dolarů.

Novináři také zjistili, že ač pořádání olympijských her má v Austrálii řadu odpůrců, stále stoupá počet obyvatel, kteří přijímají sportovní svátek s pochopením. Vliv na nálady obyvatel má putování olympijské pochodně. Nejvíce souhlasných reakcí pochází z míst, kudy vedla štafeta. Ve státě Jižní Austrálie má pozitivní vztah k olympiádě 74 procent obavytel, zatímco v Novém Jižním Walesu, jehož metrpolí je právě Sydney, se hry těší přízni jen u 56 procent obyvatel. Čtvrtina dotázaných v celé zemi má k OH lhostejný vztah a 19 procent negativní.

Autor:


Témata: Austrálie, Sydney
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze