Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Quick: Vím, že se tu dopuje

20 2000
S y d n e y - Trenér amerických plavců Richard Quick je přesvědčen, že někteří konkurenti jeho svěřenců v Sydney dopují. Kouč odmítá uvést jména plavců nebo týmů, jež podezírá. Prohlásil jen, že byl "zděšen" antidopinkovými testy, které na olympiádě provádí Mezinárodní olympijský výbor. "Nejsem naivní. Podle mě se tu dopuje," uvedl Quick. "Jsem zklamaný kvalitou antidopinkových testů, které provádí olympijský výbor. Neukazuji na nikoho prstem, prostě vím, že se dopuje," dodal kouč.
Quick uvedl, že jeho podezření vzrostlo s počtem překonaných světových rekordů. Zatímco na olympiádě v Atlantě v roce 1996 vytvořili plavci během sedmi soutěžních dnů čtyři světová maxima, v Sydney jich za pět dnů padlo už jedenáct. "Žádám zodpovědné pracovníky olympijského výboru, aby dokázali, že všechny ty skvělé výkony nejsou jen dílem dopinku," dodal Quick.

Američtí plavci nasbírali v Sydney zatím nejvíce medailí, ale světový rekord se podařilo překonat jen ženské štafetě na 4x100 m a Tomu Dolanovi v polohovém závodu na 400 metrů. Spojené státy mají sedmnáct medailí, zatímco jejich největší rival Austrálie jedenáct.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze