Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Radost dělí od zklamání pár centimetrů

16 2002
Soldier Hollow - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Královský lyžařský závod, třetí místo by bylo nádherné," dumal Stanislav Frühauf po kombinaci klasické a volné desítky. Málem dovedl Kateřinu Neumannovou na zimních olympijských hrách v Salt Lake City ke druhé bronzové medaili, jenomže oproti volné třicítce s hromadným startem se jeho svěřenkyně musela ve finiši před svou soupeřkou sklonit. "Minule měla výbušnosti mnohem víc, teď jí trošku scházela. A narazila na výbornou sprinterku," vysekl Frühauf poklonu Kanaďance Beckie Scottové a přiznal, že s ní, coby potenciální kandidátkou na stupně vítězů, moc nepočítal.

Úvodní klasický úsek hlavní roli při konečném skládání účtů nehrál. "Katka sice v posledním stoupání trochu vytuhla a chytla ztrátu osmi sekund, ale balík by se pak stejně sjel a první dvě Rusky neměly konkurenci. Možná by ji stála druhá polovina závodu méně sil, ale to je diskutabilní," krčil rameny kouč.

Neumannová mu po půli závodu přiznala, že neměla ze svého vystoupení dobrý pocit. "Ale přitom jela hezky, dost slušně," hodnotil. Samotné vyvrcholení závodu, v němž české běžkyni na lyžích scházelo podle trenéra ke třetí příčce pět centimetrů, ho nijak nezaskočilo. Na podobnou situaci se připravovali.

"Ještě v týdnu jsme si říkali, že do cíle musí naprat koleno a kotník, protože na noze má fotobuňku," podotkl muž, který se nejlépe cítí doma v šumavských hvozdech.

Posledním individuálním závodem Kateřiny Neumannové na olympijských hrách bude úterní sprint. Patří k favoritkám, ale Frühauf optimismus rázně zahání. "Záleží na milimetrech, na drobných nuancích, bude to tlačenice, skutečně se může stát cokoliv," je přesvědčený.

Ale stejně mu v hlavě ještě stále straší smolné vyvrcholení kombinace. "Radši být pátý než čtvrtý. U Katky určitě přijdou smutek a slzy. A mně je to moc líto." 

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze