Radová si přála dokázat v Aténách víc

25 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Přála si skončit do dvacátého místa, ale v koutku duše možná pomýšlela i na vyšší příčky. Triatlonistka Lenka Radová se však v aténském olympijském závodě objevila v konečných výsledcích až jako šestadvacátá. "Určitě jsem od toho závodu čekala víc," přiznala. "Bylo to hodně špatný."

Po plavecké části nasedala na kolo jako devatenáctá v pořadí, v rozletu jí však přibrzdil incident s jednou ze soupeřek. "Srazila jsem se tam s nějakou slečnou a dostala ránu do lýtka. Jak se v našem slangu říká, jelito. Hodně mě to křečovalo a kolo mi sebralo spoustu sil."

Cyklistická část triatlonu byla přitom podle závodnice brněnského Eliteteamu klíčová. "Možná to tak na první pohled nevypadalo, ale kdo dokázal na kole ušetřit síly, byl na tom v závěru závodu výrazně líp. Sice se to při cyklistice neroztrhalo, ale v běhu ta výhoda znát byla."

Závěrečný běh absolvovala s tím, že se pokusí zaútočit z průběžného 29. místa na elitní dvacítku. "Vybíhaly jsme z jednoho balíku, takže jsem věřila, že je to reálné. Dechově jsem byla v pohodě, jenže svalově to nešlo. Lýtko zlobilo, nejvíc v tom nepříjemném kopci, který jsme musely absolvovat v každém kole."

Myšlenky na to, že by podobně jako její kolegyně Lucie Zelenková olympijský triatlon nedokončila, se jí prý v hlavě nehonily. "Takový závod se přece nevzdává," tvrdila rezolutně. "Tak jsem to prostě nějak doklusala a užila si to," dodala s nadsázkou.

Aténský triatlon byl podle devětadvacetileté rodačky z Kroměříže hodně náročný. "Hlavně ty kopce. Kdybych si bývala trať loni vyzkoušela, určitě bych zvolila na kole trochu jiný převody. Dnes jsem jezdila na ´pětadvácu´hodně silově, asi bych si líp užila ´sedmadvacítku´, dala nahlédnout do cyklistické kuchyně.

Svou roli sehrávalo i slunečné počasí, triatlonistky dobíhaly do cíle krátce po poledni aténského času. "Teplo bylo velké, postupně narůstalo. Určitě i to ubíralo všem závodnicím hodně sil."

Podrobnosti o závodě čtěte ZDENejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz