Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Radová si přála dokázat v Aténách víc

25 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Přála si skončit do dvacátého místa, ale v koutku duše možná pomýšlela i na vyšší příčky. Triatlonistka Lenka Radová se však v aténském olympijském závodě objevila v konečných výsledcích až jako šestadvacátá. "Určitě jsem od toho závodu čekala víc," přiznala. "Bylo to hodně špatný."

Po plavecké části nasedala na kolo jako devatenáctá v pořadí, v rozletu jí však přibrzdil incident s jednou ze soupeřek. "Srazila jsem se tam s nějakou slečnou a dostala ránu do lýtka. Jak se v našem slangu říká, jelito. Hodně mě to křečovalo a kolo mi sebralo spoustu sil."

Cyklistická část triatlonu byla přitom podle závodnice brněnského Eliteteamu klíčová. "Možná to tak na první pohled nevypadalo, ale kdo dokázal na kole ušetřit síly, byl na tom v závěru závodu výrazně líp. Sice se to při cyklistice neroztrhalo, ale v běhu ta výhoda znát byla."

Závěrečný běh absolvovala s tím, že se pokusí zaútočit z průběžného 29. místa na elitní dvacítku. "Vybíhaly jsme z jednoho balíku, takže jsem věřila, že je to reálné. Dechově jsem byla v pohodě, jenže svalově to nešlo. Lýtko zlobilo, nejvíc v tom nepříjemném kopci, který jsme musely absolvovat v každém kole."

Myšlenky na to, že by podobně jako její kolegyně Lucie Zelenková olympijský triatlon nedokončila, se jí prý v hlavě nehonily. "Takový závod se přece nevzdává," tvrdila rezolutně. "Tak jsem to prostě nějak doklusala a užila si to," dodala s nadsázkou.

Aténský triatlon byl podle devětadvacetileté rodačky z Kroměříže hodně náročný. "Hlavně ty kopce. Kdybych si bývala trať loni vyzkoušela, určitě bych zvolila na kole trochu jiný převody. Dnes jsem jezdila na ´pětadvácu´hodně silově, asi bych si líp užila ´sedmadvacítku´, dala nahlédnout do cyklistické kuchyně.

Svou roli sehrávalo i slunečné počasí, triatlonistky dobíhaly do cíle krátce po poledni aténského času. "Teplo bylo velké, postupně narůstalo. Určitě i to ubíralo všem závodnicím hodně sil."

Podrobnosti o závodě čtěte ZDEDalší z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz