Rafael Nadal dorazil do Pekingu. A touží po medaili

Španělský tenista Rafael Nadal se na letišti v Pekingu prodírá davem fanoušků a novinářů. | foto: ČTK

4 2008
Letos vyhrál tenisový Roland Garros a Wimbledon a minulý týden se mu povedlo sesadit z trůnu světové jedničky Rogera Federera. A touží po dalším úspěchu. "Chci získat medaili z olympijských her," prohlásil Rafael Nadal, který dnes dorazil do Pekingu.

Ve dvaadvaceti si prožije olympijskou premiéru ve dvouhře. A o ničem jiném než o úspěchu nemluví.

"Chci si užít olympijskou atmosféru, zkusím získat medaili," řekl Nadal před třináctihodinovým letem z turnaje v Cincinnati, kde si postupem do semifinále zajistil post prvního hráče žebříčku pro nasazování do turnajů.

Olympiády se zúčastnil už před čtyřmi lety, v Aténách byl partnerem Carlose Moyi v turnaji deblistů, ale vypadli už v prvním kole.

Na letišti v Pekingu čekaly Nadala davy novinářů a fanoušků. "Je čest, že mohu reprezentovat svou zemi. Těším se, že se her zúčastním," dodal tenista, který Federera z trůnu tenisového krále sesadí 18. srpna, po 237 týdnech.

I když letos vyhrál už sedm turnajů, necítí se Nadal nijak výjimečně. "Cítím se podobně jako včera ráno nebo loni. Je to další krok v dlouhém procesu, za nímž byla spousta velmi tvrdé práce," poznamenal.

Stále vidí prostor pro zlepšení. "Každé ráno se probouzím s tím, že mám v hlavě jasné cíle, jak zlepšit svou hru. Chci se stát lepším tenistou." Nepodceňuje ani Federerovu schopnost vrátit se zpátky. "Celý svět by ho měl vidět jako výjimečného šampiona, kterým byl a skoro určitě pořád je," složil poklonu soupeři, kterého letos porazil ve finále na pařížské antuce i na londýnské trávě.

Zatímco Federer je vyhlášeným tenisovým elegánem, Nadal hraje mnohem agresivnějším způsobem. Vzhledem k jeho svalové hmotě jeho kolena čelí velké zátěži a často se spekuluje o jeho zdravotním stavu. Španělský tenista sice hraje s tejpy pod oběma koleny, ale vážnější zdravotní problémy odmítá.

"Lidé rádi povídají o tom, jak můj styl vede ke zraněním, ale myslím, že se mýlí. Měl jsem jenom jedno vážnější zranění, a to bylo v roce 2005," řekl Španěl, kterého často trápí i puchýře.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Najdete na iDNES.cz