Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rakousko vyšle na olympiádu 22 sjezdařů

3 2002
Innsbruck - Rakousko bude na olympiádě v Salt Lake City reprezentovat 22 sjezdařů stejně jako před čtyřmi lety v Naganu. Jediný rozdíl je v tom, že do Utahu odcestuje devět žen, zatímco v Japonsku jich bylo osm. V Utahu bude chybět Hermann Maier, který se stále zotavuje z následků loňské nehody na motocyklu. Na olympiádě měl obhajovat zlato v obřím a v superobřím slalomu. Startovat nebude ani druhý rakouský vítěz z Nagana Mario Reiter, šampión z kombinace, který loni ukončil kariéru.

Lídrem mužského týmu je Stephan Eberharter, který o víkendu vyhrál oba závody Světového poháru ve Svatém Mořici a zajistil si s předstihem malý křišťálový glóbus za vítězství ve sjezdu. Před čtyřmi lety v Naganu získal stříbro v obřím slalomu. V Salt Lake by rád zaútočil na zlato především ve sjezdu a v superobřím slalomu.

Ženský tým vede Michaela Dorfmeisterová, která stejně jako Eberharter vévodí průběžnému pořadí SP. Další velkou favoritkou olympijských závodů bude Renate Götschlová, která nabírá formu, což dokázala o víkendu ve Švédsku vítězstvím ve sjezdu a v kombinaci. V Naganu vyšly Rakušanky naprázdno. O zlaté medaile se v Japonsku podělily Němky Hilde Gergová s Katjou Seizingerovou.

Nominace Rakouska:
Muži: Albrecht, Eberharter, Greber, Gruber, Knauss, Kröll, Pranger, Raich, Schifferer, Schönfelder, F. Strobl, Trinkl, Walchhofer.

Ženy: Dorfmeisterová, Götschlová, Hereggerová, Meissnitzerová, Obermoserová, Raichová, Schildová, Schneiderová, Sponringová.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz