Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Rakouský tisk ovládlo zklamání

3 2003
Vídeň - Zimní olympijské hry se v roce 2010 nebudou konat v Salcburku, Rakousko na kluzkém parketu sportovní diplomacie uklouzlo překvapivě již v prvním kole hlasování. Tak reagoval čtvrteční rakouský list Die Presse na verdikt členů Mezinárodního olympijského výboru (MOV), kteří na zasedání v Praze konání olympiády v roce 2010 přisoudili kanadskému Vancouveru.

"Členové MOV rozhodli, jejich volba je nezvratná a definitivní. Rakousko nestačilo na konkurenci a mocenskou hru za kulisami," soudí komentátor deníku. S hesly sport, umění a kultura se prý nedala v české metropoli vyhrát olympijská "válka".

Salcburk do projektu kandidatury investoval v uplynulých měsících více než sedm milionů eur, ale velký obchod udělají jiní, neodpustil si list trpkou poznámku. Země se tak musí spokojit s evropským šampionátem fotbalistů, který v roce 2008 uspořádá spolu se Švýcarskem.

"Zklamání po jasném 'Ne', zimní olympijské hry 2010 ve Vancouveru," shrnul v titulku list Der Standard neúspěch kandidatury Salcburku. "Sport může být napínavý, i když se nikdo nepohybuje," vystihl deník atmosféru při průběhu výběru uspořadatele olympiády v roce 2010.

List Kurier se pozastavil nad nízkým počtem hlasů, které Salcburk získal. "Technické k.o. v prvním kole," poznamenal trefně deník s tím, že olympijský sen rakouského zástupce padl.

Ještě předtím měl podle komentáře Salcburk výtečnou prezentaci, která byla emocionálnější a šarmantnější než u konkurence. Ziskem pouhých 16 hlasů však členové MOV vizi Salcburku jasně odmítli.

List citoval představitele rakouské delegace, podle jejichž názoru výsledek hlasování ovlivnila také skutečnost, že zimní olympiáda se v roce 2006 uskuteční v ne příliš vzdáleném italském Turíně.

 

Autor:


McLaren 650S Spider 3.8
McLaren 650S Spider 3.8

r.v. 2014, naj. 17 000 km, benzín
5 835 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze