Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ramos prohrál, ale sklidil aplaus

17 2000
S y d n e y - Do bojů na olympijských hrách dnes zasáhl i první člen minivýpravy z Východního Timoru, která v Sydney startuje pod olympijskou vlajkou. Boxer Victor Ramos sice prohrál v lehké váze už v prvním kole, v němž dokázal Raymondu Nahrovi z Ghany vzdorovat jen dvě minuty a 23 sekund, ale za své vystoupení sklidil několikaminutové ovace publika. Výpravu z Timoru, který bojuje o nezávislost na Indonésii, tvoří vedle Ramose ještě dva maratónci a vzpěrač. Země nemá vlastní suverenitu a nyní je pod správou mírových jednotek OSN.
"Je to fantastický pocit, jen mě mrzí, že jsem prohrál," děkoval divákům prostřednictvím tlumočníka Ramos. "Chtěl jsem postoupit do druhého kola, ale nemohl jsem, protože byl zápas předčasně ukončen," dodal sportovec z Timoru. "Mnohem důležitější než výsledek bylo, že se vůbec dostal na olympiádu," uvedl šéf výpravy z Timoru Frank Fowlie. "Nejen pro olympioniky, ale pro celou zemi to znamená hrozně moc," dodal Fowlie, který v Timoru pracuje ve službách OSN.
Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz