Raymondová si na olympiádě nezahraje

24 2000
N e w Y o r k - Nejlepší deblistka současnosti Lisa Raymondová neuspěla s protestem proti rozhodnutí amerického olympijského výboru, který místo ní nominoval pro čtyřhru v Sydney Serenu Williamsovou. Na základě postavení v žebříčku měla právo hrát na olympiádě Raymondová, ale výbor vyslyšel přání Venus Williamsové a místo deblové jedničky nominoval sestru Williamsové Serenu. Serena se nevešla do nominace pro dvouhru, přednost dostaly její sestra Venus, Lindsay Davenportová a Monica Selešová.

Venus Williamsová však pohrozila, že pokud Serena nebude v týmu alespoň pro čtyřhru, nepojede do Sydney ani ona. Raymondová se odvolala k arbitráži, která však ve středu její protest zamítla. Hráčka byla verdiktem nesmírně zklamaná. "Fakt, že jste jednička světového žebříčku, přece o něčem svědčí. Takový hráč si zaslouží být nominován na olympiádu. Vysvětlete mi, proč to v tomto případě neplatí?" kroutila Raymondová hlavou.

O nominaci rozhodla trenérka ženského výběru Billie Jean Kingová. Sereně patří v národním žebříčku čtvrté místo a spolu s Venus tvoří sehraný pár, který má tituly například z loňského US Open a letošního Wimbledonu. Podle Kingové jsou to dostačující argumenty, aby pro čtyřhru nominovala k Venus její startu Serenu Williamsovou. Nominace na olympiádu se dožaduje i Nathalie Tauziatová, kterou Francouzská tenisová federace vyloučila z týmu na žádost ostatních hráček, pobouřených její knihou "Ženský tenis svlečený do naha". Tauziatová, momentálně osmá hráčka světa, se proti rozhodnutí odvolala a čeká na výsledek.

Autor:

Nejčtenější

Hurá do Ameriky! Spilkovou čeká stěhování, možná zakotví na Floridě

Golfistka Klára Spilková na tiskové konferenci v Praze.

VIDEO Splnila si sen, vydřela místo mezi golfovou elitou. Klára Spilková bude hrát na LPGA Tour a s...

Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz