Řecká abeceda určí nové pořadí zemí

12 2004
Praha - Řecko je nejen kolébkou olympijských her, ale také zemí s vlastní abecedou, která tak zamíchá ustáleným pořadím zemí při slavnostním nástupu během zahajovacího ceremoniálu. Sled písmen se totiž liší od latinské abecedy. Za domácí vlajkou, která bude průvod zahajovat, tak netradičně na plochu stadionu vstoupí výpravy maličkých karibských ostrovů Svatá Lucie a Svatý Vincenc a Grenadiny.

Za Carla Lewise se stal herec
Žádný stesk po atletické kariéře prý legendárního Američana Carla Lewise netrápí. Nyní žije herectvím. "Necítím žádnou nostalgii. Před čtyřmi lety jsem přesídlil do Hollywoodu, abych mohl pracovat ve filmu. Chtěl jsem být hercem a taky jsem toho dosáhl," řekl dnes majitel devíti zlatých olympijských medailí. "Mám za sebou čtyři filmy, ten poslední z nich je velmi zásadní," dodal.

Bývalá francouzská čtvrtkařka si chce olympiádu užít
Konečně si opravdu vychutnat olympijskou atmosféru - s tímto cílem přijela do Atén Marie-Jose Pérecová. Bývalá francouzská čtvrtkařka, jež před čtyřmi lety způsobila pozdvižení svým útěkem ze Sydney ještě před začátkem her, bude v Řecku vychutnávat dění z povzdálí coby televizní komentátorka.  "Je to velký rozdíl, objevovat hry bez tlaku. Přijela jsem sem a najednou jsem zjistila, že na předchozích třech olympiádách jsem vlastně nic neviděla," řekla čtyřiatřicetiletá atletka.

Tenisté možná v Pekingu přijdou o body
Tenisové organizace ATP a WTA, které zastřešují mužské a ženské profesionální turnaje, varují, že za olympijské hry nebudou dávat body do světového žebříčku. K tomuto kroku jsou pro olympijské hry v roce 2008 v Pekingu odhodlány sáhnout v případě, že jim nebude zaručeno, že kvalifikovaní tenisté dostanou od národních olympijských výborů povolení startovat na olympiádě.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz