Řecké hvězdy nepřišly na kontrolu. Měly nehodu

13 2004
Atény - Dopravní nehoda zabránila obhájci zlata v běhu na 200 metrů Kostasi Kenterisovi a další řecké sprinterce Ekaterini Thanuové v dopingové zkoušce. Podle nepotvrzených informací řeckého rádia Flash dostal motocykl s atlety smyk na olejové skvrně. Jejich stav ale není vážný, ovšem za absenci na kontrole je čeká disciplinárnímu řízení.

"Nestalo se jim nic vážného, ale zůstanou přes noc na pozorování v nemocnici. Oba chtějí reprezentovat Řecko na olympijských hrách," uvedl Sevastis v noci. Nesdělil však, zda se oba atleti budou moci dostavit k naplánovanému disciplinárnímu řízení.

K tomu vyzval ve čtvrtek Kenterise a Thanuovou sám šéf Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge.

Olympijský vítěz na 200 m Kenteris a stříbrná medailistka ze Sydney na poloviční trati Thanuová totiž ve čtvrtek večer neabsolvovali naplánovanou dopingovou zkoušku.

Odmítnutí testu se v běžné praxi kvalifikuje jako pozitivní nález a vede k okamžité diskvalifikaci. "Vyzval jsem oba řecké sportovce, aby se dostavili k disciplinárnímu
jednání. Proces se už rozjel," řekl Rogge.

Kostas Kenteris a Ekaterini Thanuová však neopustí nemocnici a nemohou se tedy dostavit k disciplinárnímu řízení Mezinárodního olympijského výboru, které mělo začít v osm hodin.

Představitelé řeckého olympijského výboru oficiálně požádali MOV, aby oběma atletům umožnil podrobit se zkoušce později. Brání se tím, že došlo k chybě v komunikaci. To ve čtvrtek potvrdili i představitelé Mezinárodní atletické federace
IAAF.

"Máme informace, že o plánovaném testu byl informován vedoucí týmu, ale ne sportovci. Z toho tedy nevyplývá, že by se oba provinili tím, že zkoušku odmítli," řekl agentuře Reuters Istvan Gyulai, generální sekretář IAAF.

Obě atletické hvězdy do Atén dorazily ve čtvrtek ze zahraničí. Šéf řecké výpravy Jannis Papadojannakis jim však údajně dovolil, aby z olympijské vesnice odpoledne odešli.

"To, že se Kenteris neobjevil na dopingové zkoušce, je naprosto stupidní záležitost. Je to blázen a zasloužil by si, aby byl z olympijských her vyřazen," cituje však agentura Reuters nejmenovaného funkcionáře.

Autoři: ,


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz