Řecké olympioniky oslabila podivná tragédie

9 2004
Řecko pár dnů před začátkem olympiády rozrušila tragická nehoda mladé sportovkyně. Dvacetiletá judistka Eleni Ioannuová v sobotu vypadla z balkonu ve třetím patře. Předtím se pohádala se svým přítelem. V pondělí spadl ze stejné lodžie také on. Oba bojují o život.

Sportovkyně vypadla z balkonu v sobotu kolem půl čtvrté ráno. Už tuto středu se chtěla od přítele odstěhovat do olympijské vesnice, ještě se ale stačili pohádat.

Eleni Ioannuová při pádu utrpěla vážná poranění hlavy a mnohočetná zranění celého těla. Její přítel, čtyřiadvacetiletý Giorgos Chrisostomides, zavolal záchranku, která ji v kritickém stavu převezla do nemocnice.

Policie partnera Ioannuové zadržela, po výslechu ho ale propustila. "Vyšetřovatelé to neposoudili jako útok," cituje agentura Reuters nejmenovaný policejní zdroj. Někteří příbuzní údajně naznačili, že dívka chtěla spáchat sebevraždu.

Tím drama neskončilo. V pondělí spadl ze stejného balkonu i Chrisostomides. "Utrpěl vážná zranění. Policisté nevylučují, že mohl skočit sám," řekl zdroj Reuters. Jednou z vyšetřovacích verzí je proto podle něj sebevražedný pokus.

Chrisostomidovi sousedé prý zaslechli, jak nezaměstnaný automechanik před pádem z okna vykřikl: "Jdu najít Eleni!" uvedla AP s odvoláním na řeckou policii.

Studentka Athénské gymnastické akademie a nadějná judistka měla startovat na tatami v kategorii do 78 kilogramů. "Je zázrak, že přežila," řekl trenér Giorgos Bountakis. "Lékaři neočekávají nic dobrého. Doufám, že tento boj vyhraje."

Ioannuová už po čtyřech letech tréninku poprvé vyhrála domácí šampionát. To se jí pak povedlo ještě dvakrát. Řecký olympijský výbor místo ní povolal třiatřicetiletou Eleni Patsiouovou. Ta ale zvažuje, jestli nominaci přijme.

"Za jiných okolností bych byla šťastná, ale nyní nejsem. Eleni je má kamarádka. Je to dilema," přiznala sportovkyně.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat