Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řecké sprintery vyšetřuje atletické vedení

26 2004
Atény - Antidopingový výbor Mezinárodní atletické federace IAAF začal vyšetřovat případ řeckých sprinterů Kostase Kenterise a Ekaterini Thanuové. Do chvíle, než padne konečný verdikt, však oba atleti podezřelí z dopingu mohou závodit.

Řečtí medailisté z olympijských her v Sydney se krátce před startem aténských her nedostavili k dopingové zkoušce. Národní olympijský výbor je vyloučil z týmu a oba se pak startu v Aténách vzdali i sami.

Vedení světové atletiky bude teprve zjišťovat, co se vlastně stalo. "Vyšetřovací proces může trvat týdny, či měsíce, ale je to věc s prioritou číslo jedna," řekl mluvčí IAAF Nick Davies agentuře Reuters.

Oba sprinteři byli po vynechaném dopingovém testu předvoláni před disciplinární komisi Mezinárodního olympijského výboru. V noci před plánovaným slyšením však údajně havarovali na motocyklu a byli převezeni do nemocnice.

Policie vzhledem k okolnostem nehody pojala podezření, že mohla být jen fingovaná, a začala ji vyšetřovat. Zadržen byl i očitý svědek, který prý nehodu viděl. Policie jeho verzi, že kolizi zahlédl z automobilu, nevěří a vyšetřuje ho kvůli klamání
úřadů.

Navzdory všem spekulacím o dopingu je Kenteris na rodném ostrově Lesbos oslavován jako hrdina. Olympijskému šampionovi z dvoustovky na hrách v Sydney vyjadřují podporu nejen obyvatelé metropole ostrova Mytiline, ale také její starosta Aris Chatzikomninos. "Přijde den, kdy Kenteris znovu vyhraje zlato a opět na něj budeme hrdí. Je pro nás samozřejmé ho podporovat," řekl.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...Najdete na iDNES.cz