Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Regatta Centre: Další klenot

14 2000
P r a h a - Poté, co byla městu Sydney olympiáda přiklepnuta, vyvstal problém, kde se budou odehrávat soutěže ve veslování a rychlostní kanoistice. Využití stávajících přírodních areálů se ukázalo jako problematické vzhledem k špatným povětrnostním podmínkám a chybějícímu zázemí. Nezbylo tedy, nežli přistoupit k radikálnímu řešení a vybudovat zcela nový areál. Tak vzniklo Sydney International Regatta Centre, jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu na světě.

Bezkonkurenčně nejlepší veslařský areál, jaký kdy poznal, tak hodnotí toto sportoviště olympijský vítěz v jízdě na kajaku Clint Robinson. Umělý kanál ležící v oblasti Penrith Lakes, 61 kilometrů od Sydney, nabízí devět závodních drah o délce 2,3 kilometru, stálou hloubku a speciálně upravené břehy, jež by měly potlačovat vlnění. K tomu ještě nádherné okolí, jež mohou ocenit diváci z hlavní tribuny i břehů obklopujících kanál. Celkově se okolo něj může sejít téměř 30.000 fandů vodních sportů.

Jako u většiny nově zbudovaných sportovišt, také při budování Regatta Centre byl kladen důraz na ekologii. Využívání sluneční a větrné energie má stejně jako 25.000 nově vysazených stromů a 11.000 vypuštěných ryb přispět k tomu, aby nový komplex nepříznivě nezasáhl do rázu krajiny.

Autor:


Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz