Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Regatta Centre: Další klenot

14 2000
P r a h a - Poté, co byla městu Sydney olympiáda přiklepnuta, vyvstal problém, kde se budou odehrávat soutěže ve veslování a rychlostní kanoistice. Využití stávajících přírodních areálů se ukázalo jako problematické vzhledem k špatným povětrnostním podmínkám a chybějícímu zázemí. Nezbylo tedy, nežli přistoupit k radikálnímu řešení a vybudovat zcela nový areál. Tak vzniklo Sydney International Regatta Centre, jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu na světě.

Bezkonkurenčně nejlepší veslařský areál, jaký kdy poznal, tak hodnotí toto sportoviště olympijský vítěz v jízdě na kajaku Clint Robinson. Umělý kanál ležící v oblasti Penrith Lakes, 61 kilometrů od Sydney, nabízí devět závodních drah o délce 2,3 kilometru, stálou hloubku a speciálně upravené břehy, jež by měly potlačovat vlnění. K tomu ještě nádherné okolí, jež mohou ocenit diváci z hlavní tribuny i břehů obklopujících kanál. Celkově se okolo něj může sejít téměř 30.000 fandů vodních sportů.

Jako u většiny nově zbudovaných sportovišt, také při budování Regatta Centre byl kladen důraz na ekologii. Využívání sluneční a větrné energie má stejně jako 25.000 nově vysazených stromů a 11.000 vypuštěných ryb přispět k tomu, aby nový komplex nepříznivě nezasáhl do rázu krajiny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze