Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rekordní stovku Šebrle prospal, a pak ji marně hledal na webu

Usain Bolt - Jamajský sprinter Usain Bolt vítězí v olympijském závodě na 100 metrů ve světovém rekordu. | foto: Reuters

17 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Před rokem by tomu nevěřil, ale teď už desetibojař Roman Šebrle předpovídá: "V silách dnešních sprinterů je stovka za devět padesát." Názor změnil po včerejším senzačním světovém rekordu Usaina Bolta, který zaběhl čas 9,69, ač závěr vypouštěl.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

Český desetibojař se už chystá na vlastní obhajobu aténského zlata, která ho čeká v polovině příštího týdne. Jeden z vrcholů olympijského programu tak musel oželet. "Snažím se vstávat před sedmou hodinou, a tak chodím spát už kolem deváté. I když bych stovku strašně rád viděl, tak jsem si nemohl dovolit čekat do třičtvrtě na jedenáct," říká.

Přesto se k přímému přenosu málem dostal. "Ve 22.40 jsem se probudil na záchod, a tak jsem se šel podívat, jenže Bolt už tam pobíhal s vlajkou... Takže to jsou veškeré mé dojmy."

Dosud neviděl ani záznam v čínské televizi, marně hledal aspoň šoty na internetu. "Na Youtube toho je strašně moc, ale všechno je blokované."

O průběhu závodu ví jen z vyprávění. "Posledních dvacet metrů prý vyklusával. Mohlo to být asi ještě lepší, ale 9,69 je nádhera. Strašně mě mrzí, že jsem tam nemohl být," lituje Šebrle. "Kdybych měl po závodech, tak na sto procent jdu, i kdyby to mělo být v jednu v noci."

Po včerejšku už je možné všechno, Šebrle odhaduje, že se sprinteři přiblíží k hranici 9,50. "Před rokem bych to neřekl, ale zlepšují se kluci jamajský."Další z rubriky

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Barbora Špotáková před restaurací U Pinkasů

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...Najdete na iDNES.cz