Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řekové si hry nenechají vzít

29 2000
S y d n e y - Předsedkyně organizačního výboru aténských olympijských her v roce 2004 Gianna Angelopoulosová dnes v Sydney odmítla spekulace o tom, že by řecké hlavní město mohlo o sportovní svátek přijít. Předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Juan Antonio Samaranch letos na jaře pokáral Řeky za špatnou přípravu her a jeho zástupce Dick Pound dokonce připustil, že by se olympiáda mohla přesunout jinam. Představitelé MOV vyzvali řecký organizační výbor, aby do konce roku neutěšený stav příprav změnil. Prvním krokem po této kritice bylo právě angažování Angelopoulosové do čela olympijských příprav.

Předsedkyně organizačního výboru dnes v Sydney uvedla, že řecká metropole má před sebou ještě téměř čtyři roky tvrdé práce. "Víme, že čas je naším nepřítelem. Ale co jsme slíbili, to splníme," řekla Angelopoulosová a dodala, že úspěch letošních her v Sydney je pro její město velkou výzvou.

Angelopoulosová musela v rozhovoru reagovat na zprávy, které se objevily v australském tisku. Podle nich jsou Sydney, Los Angeles a Soul připraveny nahradit Atény v roli pořadatele, pokud by je o to MOV požádal. "Takovým spekulacím není třeba věnovat pozornost," ohradila se proti tomu Angelopoulosová.

Jarní hrozba nicméně stále platí, i když před zahájením olympijských soutěží v Sydney už byli členové MOV se stavem aténských příprav spokojenější. "V uplynulých třech měsících se udělalo hodně práce," konstatovala předsedkyně organizačního výboru. O osudu olympijských her v roce 2004 by se mělo definitivně rozhodnout v listopadu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze