Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poznávání města, pivo před výkonem... Kolocová si konečně může Rio užít

Kristýna Kolocová na komentátorské pozici na olympiádě v Riu | foto: Facebook Kristýny Kolocové

14 2016
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Na minulé olympiádě v Londýně byla pátá, na tu letošní se však plážová volejbalistka Kristýna Kolocová jako hráčka nedostala. Přesto je nyní v Riu - jako spolukomentátorka České televize. „Trochu si tím plním sen,“ řekla.

Loni se Kolocová rozešla s bývalou spoluhráčkou Markétou Slukovou a navíc šla na operaci s ramenem. Zdálo se takřka jisté, že ji olympiáda v Riu mine.

Koncem loňského roku se však Kolocové ozval Robert Záruba, šéfkomentátor České televize, a nabídl jí, zda by nechtěla jet do Brazílie jako expertka. A když si potvrdila, že šanci na hráčskou účast nemá, na nabídku kývla.

„Byla to pro mě obrovská příležitost a šance získat zkušenosti v nové branži,“ říkala 28letá Kolocová.

K žurnalistice měla vztah už dříve. Dokonce přemýšlela o tom, že by ji studovala, ale pak se obávala, že by ji se sportovní kariérou nestíhala skloubit. I proto možnost spolukomentovat zápasy olympijského turnaje v plážovém volejbalu uvítala. „Trochu si tím plním sen,“ líčila.

První zkušenosti s komentováním sbírala už loni, kdy měla po nečekaném rozchodu více času než obvykle. A teď se dostala na akci největší - olympiádu.

Díky bohatým zkušenostem nepotřebuje na zápasy tak důkladnou přípravu. „Navíc bych spíš měla hodnotit, kdo a jak hraje,“ řekla Kolocová. Nejtěžší jí přijdou momenty, kdy si musí v rychlosti správně uvědomit jména hráčů, které tolik nezná. „Což se ale děje jen výjimečně, většinu znám. U hokeje to musí být horší,“ vykládala.

Pobyt v Riu si užívá i z jiného důvodu. Ačkoliv už město kvůli turnaji několikrát navštívila, letos poprvé má šanci si ho užít i jinak než jako sportovkyně: „Před prvním výkonem jsem si dala pivo v Českém domě, to bych při kariéře asi neudělala. Konečně mám víc času okouknout okolí, byla jsem na Cukrové homoli. A chtěla bych vidět jiné sporty: třeba basketbal nebo atletiku.“

Na minulé olympiádě v Londýně byla pátá - a když sleduje poutavé bitvy na Copacabaně, pochopitelně ji mrzí, že nemůže hrát taky. „Ale smutná nejsem. Smířila jsem se, že letos jsem tu v jiné roli...“Další z rubriky

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

KUK. Alexandr Treťjakov si jede pro zlato ve skeletonu.

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům....

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Etiopský vytrvalec Feyisa Lilesa běží pro stříbrnou medaili v olympijském...

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun)....Najdete na iDNES.cz