Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

První čeští sportovci jsou v olympijské vesnici v Riu

Pohled do pokoje v olympijské vesnici v Riu de Janeiro. | foto: AP

25 2016
První čeští sportovci dorazili do olympijské vesnice v Riu de Janeiro a vedení české mise hlásí, že nemá žádné vážnější problémy s ubytováním. Mezi prvními prošli branou vesnice vodní slalomáři Kateřina Kudějová a Jiří Prskavec.

Zatímco některé výpravy si po příjezdu do Ria stěžovaly na kvalitu ubytování, český olympijský tým je na první skupinu sportovců připraven. „Všechno je relativně v pohodě. Sportovci, kteří dnes přijeli, mají pokoje připravené. Dá se tam v pohodě žít, jsou uklizené, zásadní problém nemáme,“ řekl z místa Tomáš Houska z českého týmu.

Stížnosti na kvalitu ubytování měli zejména Australané, kteří se v olympijské vesnici odmítli ubytovat a hledají bydlení pro své lidi v okolních hotelích. Zklamání nad stavem ubytování vyjádřila i novozélandská výprava, Italové si najali elektrikáře, instalatéry a zedníky, aby uvedli byty pro účastníky her do přijatelného stavu.

Že existují jisté problémy, to připustili i organizátoři. „My máme štěstí, že jsme bydlení přebrali včas, takže jsme problémy stihli vyřešit a další průběžné řešíme,“ uvedl Houska s tím, že se jednalo zejména o potíže s instalacemi. „Někde netekla teplá voda, někde žádná, někde neodtékal sifon, ale dali jsme to do pořádku,“ pravil.

Do vesnice dorazili kromě vodních slalomářů také plavci. „Tím, jak nepřiletěli všichni najednou, tak se pokoje zvládnou připravit a uklidit. Dá se tady v pohodě žít, všichni se mohou umýt, jídelna funguje, internet jde, pobyt tady nic neohrožuje,“ ujistil Houska.

Zatímco české ubytování v ulici Corcovado přímo naproti jídelně vážnější potíže podle všeho nemá, v ostatních domech jsou problémy větší. Pokoje nejsou dostavěné, potíže jsou s vodou. „My máme ještě dvě patra, která se musejí uklidit. Je jasné, že když je vesnice nová, že někde porodní bolesti budou, ale pracují na tom,“ dodal Houska.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze