Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rogge: Boj s dopingem nikdy nevyhrajeme

2 2002
Berlín - Stojí v čele mocné organizace, přesto si uvědomuje a nezakrývá svou slabost. Jacques Rogge, prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV), také připouští svou nervozitu ohledně bezpečnosti únorových olympijských her v Salt Lake City. "Američané dělají, co je v lidských silách," upozornil Rogge v rozhovoru pro německý deník Süddeutsche Zeitung. "Nezbývá nám než věřit, že se nic nestane. Doufám, že se tragické události z Mnichova 1972 nebudou nikdy opakovat," podotkl.

Připomněl neštěstí olympijských her v roce 1996, které se rovněž konaly ve Spojených státech. V Atlantě tehdy zahynuli tři lidé, což je pro Salt Lake City varováním. "Nervózní budu až do závěrečného ceremoniálu," připustil Rogge.

První muž MOV si rovněž uvědomuje, že boj s dopingem sport nikdy nevyhraje, ale nelze se ho vzdát. "Nikdy nebudeme mít čistý sport, můžeme ho však udělat čistší, než je teď," upozornil.

"Nemůžeme vyhrát válku, ale mnoho významných bitev ano," pokračoval v rozvahách o zápolení se zakázanými podpůrnými prostředky. "Sport odráží stav lidské společnosti, a pokud se podvádí v něm, tak faleš převládá i v běžném životě," poznamenal. 

Zároveň varoval před zveličováním vlivu MOV. "Mezinárodní olympijský výbor nemůže přinést světu mír. Jsme pouze symbolický hlas, nic víc," tuší Jacques Rogge.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze