Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rogge nepřijel, řešil dopingové aféry

24 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Slavnostního uzavření Českého olympijského domu se měl v neděli zúčastnit také Jacques Rogge, šéf Mezinárodního olympijského výboru, ale kvůli řešení dalších dopingových skandálů neměl čas. Pro závěrečné dny her v Salt Lake City obrázek velmi symbolický. "Objevily se prý další tři případy. Je to jeden z kazů na těchto hrách, podobné věci na olympiádu nepatří," míní Milan Jirásek, předseda ČOV.

Před dopoledním odjezdem do Českého domu měl v hotelu Little America krátký rozhovor s Roggem, kterého už pak obklopily štáby zahraničních novinářů. "Byly jich tam zástupy. Každý, kdo měl trochu tmavší pleť, byl považován za Španěla a novináři ho zastavovali," vypráví Jirásek.

Podle jeho vyjádření ještě nebyl definitivně uzavřen ani případ ruských běžkyň Lazutinové a Danilovové. "Byly podmínečne vpuštěny na start závodu na třicet kilometrů. Pokud by se později prokázalo, že skutečně dopovaly, byla by jim případná medaile odebrána," tvrdí šéf ČOV.

Lazutinová nakonec závod na 30 km vyhrála, ale po prokázaném použití krevního dopingu ji byla zlatá medaile odebrána. Stejně tak byli vyloučeni z her španělský  běžec Johann Muhlegg a Lazutinové kolegyně Olga Danilovová.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze