Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rogge rozzlobil organizátory olympiády

12 2004
Atény - Jacques Rogge v rozhovoru pro australskou televizi vyjádřil pochybnosti o tom, že olympijské hry v Aténách budou těmi nejlepšími v historii. Taková prohlášení šéfa Mezinárodního olympijského výboru (MOV) však rozlítily řecké organizátory. Roggeho výroky z rozhovoru, který bude odvysílán v neděli, se už objevily na internetových stránkách stanice Channel Nine.

Na otázku, co řekne po skončení olympijských her, Rogge odpověděl: "Nejspíš začnu prohlášením, že tohle nebyla ta nejlepší olympiáda v historii," parafrázoval tradiční formulku.

Je totiž nepsaným pravidlem, že hlava MOV vždy ve své závěrečné řeči označí právě skončené Hry za nejpovedenější v dějinách.

Rogge v interview prohlásil, že takovou nálepku už žádným OH dávat nebude, tím spíše na Aténám.

Není to poprvé, co Belgičan Rogge organizátory aténské olympiády kritizuje. Již v minulosti se mu nezdálo tempo prací a obrovské finanční náklady, které organizátoři na přípravu Her potřebují.

"Byl to velký risk. Kdybychom v roce 1997 zvolili za pořadatele olympiády Řím místo Atén, měli bychom to teď mnohem lehčí," poznamenal šéf MOV.

Dělník sleduje své kolegy při stavbě olympijského stadionu v Aténách (snímek z 10. června 2004).

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze