Roman Šebrle cítí formu a pochvaluje si pekingské počasí

Roman Šebrle navštívil zápasy českých tenistů. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

13 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Desetibojařský mistr světa a obhájce olympijského vítězství z Atén Roman Šebrle má za sebou úvodní trénink v Pekingu. Jak prozradil, cítil se na něm skvěle. Spokojen je také se zdejším počasím.

Roman Šebrle přijel spolu s hlavní částí atletické výpravy do Pekingu před dvěma dny. Dnes už si pochvaloval, že aklimatizace u něj proběhla bez problémů.

"Jsem tady teprve druhý den, ale musím říci, že už se cítím opravdu dobře," usmál se. Vzápětí jej ale přepadl kašel.

"To jsem si přivezl s sebou," prozradil. "Trápí mě to už asi deset dní, ani nevím, z čeho to mám. Ale musím to zaklepat, už to pomalu odchází."

V posledních měsících se Šebrle potýkal se zraněními, v současnosti je však bez dalších obtíží. "Uvidíme," nechce se unáhlit v soudu. "Zatím jsem šel všechno lehčeji, abych nic nepřivolal. Od zítřka začnu jít tréninky naplno, takže pak se ukáže."

První trénink českou medailovou naději naladil do pozitivní pohody. "Myslím si, že na tom nejsem úplně špatně," říká přesvědčivě. "Dnešní trénink, ač jak jsem říkal byl lehčí, jsem šel docela rychle a hodil jsem daleko koulí. To se mi stává, jenom když mám formu, takže... Ale uvidíme. To jsou jenom moje domněnky a všechno se ukáže až v závodě."

O jednom má ale Šebrle jasno už nyní. Je naprosto spokojen s počasím, které v čínské metropoli panuje. "Počasí je nádherný. Já si nemyslím, že by tady bylo nějak moc smogu," popisuje svoje pocity.

"Podle mě je sem něco přivátého z té pouště, protože se to vždycky zhorší, když se zvedne vítr. To by asi jinak mělo být opačně. Není tady žádné super vedro a nepřipaluje sluníčko, což je podle mě ideální počasí. Kdyby takto bylo při závodě, bylo by to výborné," přeje si zkušený atlet.

Svoji olympijskou soutěž absolvují desetibojaři 21. a 22. srpna.

Autor:

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Najdete na iDNES.cz