Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Tomáš Rosický: Olympiádu sleduju, ale na fotbal se nedívám

4 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Tomáš Rosický se zotavuje po operaci achilovky. Jedenatřicetiletý kapitán fotbalové reprezentace ještě není v plném tréninku, ale léčba zatím probíhá bez komplikací. "Za Londýňana se rozhodně nepovažuji, ale olympiáda se mi líbí a dívám se na ni v televizi," vzkazuje Tomáš do Česka.

Rosického doprovodil do Českého domu v Islingtonu jeho kamarád, gólman Arsenalu Lukasz Fabianski.

Tomáši, sem do Českého domu za vámi přišlo několik stovek fanoušků. Dům se nachází nedaleko stadionu Arsenalu, za který hrajete. To máte asi radost, že to máte k českým olympionikům tak blízko.
Mám a navíc jsem rád, že to vnímají přímo lidé z Islingtonu Mohl jsem se sám přesvědčit, že je tu plno, takže dům vzbudil ohlas a to je moc dobře. Mně se tu líbí a jsem rád, že se Česko prezentuje v Londýně v dobrém světle.

Nemrzí vás, že není olympiáda otevřená pro všechny fotbalisty a že má věkové omezení?
Asi by to kvalitě a obsazení olympijského turnaje ve fotbalu pomohlo. I pro mě by bylo zajímavé zažít olympijskou atmosféru na vlastní kůži. Na druhou stranu ve fotbale už je to tak nastavené. Nejprestižnějšími soutěžemi jsou Liga mistrů, mistrovství Evropy a světa a olympiáda je určena spíše mladším hráčům.

Sledujete olympijský fotbal aspoň v televizi?
Sleduji jen výsledky, ale na žádný zápas jsem se nedíval.

Prý sháníte lístky na nějaké olympijské sporty, je to tak?
To je sice pravda, ale hlavně nemám moc času někam zajít. Moc rád bych se podíval přímo na stadiony, protože sledovat olympiádu v televizi, to není ono. Teď máme před sebou volný den, takže se určitě budu chtít podívat na basketbal. A pak se uvidí. Moc rád bych viděl v akci nějaké české sportovce.

Které olympijské sporty sledujete nejraději?
Líbil se mi třeba badminton. Ale sledoval jsem i stolní tenis a plavání.

Jak se vám líbí medailové úspěchy České republiky? Zlato, dvě stříbra, bronz, na tenistky čekáme a třeba i ony vybojují zlato...
Zatím to nevypadá špatně a já doufám, že ještě nějaké medaile přijdou. Tenistkám ve čtyřhře moc fandím a doufám, že ve finále uspějí. Na další zlato se těšíme určitě všichni.

Co říkáte českému oblečení na zahajovacím ceremoniálu. Ve Velké Británii měly naše holinky veliký úspěch.
Já si myslím, že to splnilo svůj účel. Všimli si toho úplně všichni a to je dobře. Už během nástupu české výpravy mi začaly chodit od spoluhráčů SMS zprávy, pozitivní i legrační. Ale přesně takhle to bylo myšleno. Česká republika prostě Brity zaujala a myslím si, že to byl dobrý nápad.

V kabině Arsenalu se bavíte o olympiádě?
Není to určitě téma číslo jedna. Určitě padne občas zmínka, ale spoluhráči probírají jiná témata, hlavně fotbalová.

Nedávno jste prodělal operaci kvůli zraněné achilovce. Jak to s vámi vypadá teď?
Operace proběhla bez větších komplikací. Léčba zatím probíhá podle očekávání, ale přeci jen ještě bude chvíli trvat, než budu moci absolvovat plný trénink. Takže držte palce.

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze