Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Rozhlas láká fanoušky na ´živé´ medaile

26 2006
Praha - Zástupci Českého rozhlasu 1-Radiožurnálu mají o průběhu blížících se zimních olympijských her v Turíně jasno. Všechny úspěchy českých sportovců přineseme v přímém přenosu, slibují fanouškům. "Troufnu si tvrdit, že to technicky zvládneme," říká vedoucí sportovní redakce Petr Souček.

Český rozhlas 1-Radiožurnál vysílá do Turína dva techniky a šest redaktorů.

"Nemůžeme konkurovat České televizi, která nabízí přímé přenosy z olympiády na dvou kanálech. Naším cílem je oslovit fanoušky, kteří nemají možnost sedět celý den u televizní obrazovky," vysvětluje Souček.

Vysílání z dějiště sportovního svátku odstartuje na vlnách veřejnoprávní stanice už 6. února - Italským deníkem, který bude přinášet zajímavosti ze zákulisí her. Druhým reportážně-publicistickým pořadem budou ranní Olympijské zajímavosti.

Pravidelné zpravodajské vstupy redaktorů doplní přímé přenosy - zejména z hokejových utkání. Dva ze zápasů základní skupiny odvysílá Český rozhlas 1-Radiožurnál celé - proti Finsku ( 18. února) a proti Kanadě (21. února).

"V případě utkání s Kanadou dokonce odsuneme hlavní zpravodajskou relaci," připomíná šéf sportovní redakce. V případě zbylých zápasů v základní skupiny budou vysílány přímé přenosy ze třetích třetin.

Mimořádně vysoké ceny za komentátorská stanoviště (jedno za 500 euro) přinutili Český rozhlas k rozhodnutí zajistit pouze jednu stabilní komentátorskou kabinu - v hokejové hale Palasport Olympico.

Při zbylých příležitostech sáhne k operativnímu pronájmu tzv. reportérských pozic. Celkové technické náklady Českého rozhlasu na olympijské hry se vyšplhaly na 2 346 000 korun.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze