Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Desítka, jak jsem plánovala, chválila se Ledecká po olympijském debutu

Česká snowboardistka Ester Ledecká v kvalifikaci paralelního obřího slalomu na olympijských hrách v Soči. (19. února 2014) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

19 2014
Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) - Chtěla do desítky, má sedmé místo. Snowboardistka Ester Ledecká sahala ve čtvrtfinále paralelního obřího slalomu na olympiádě v Soči po postupu do dalšího kola, po první ze dvou čtvrtfinálových jízd měla "matchball" - náskok 57 setin na švýcarskou favoritku Kummerovou. "Ale nevyšlo," musela přiznat. "Přesto jsem s jízdami docela spokojená."

Jaká chyba vás stála postup?
Já bych řekla, že jsem udělala chybu na heelsidu při nájezdu do roviny trochu a další tady dole v poslední části. Ale to ještě musíme prodiskutovat s trenérem, poradíme se a příště už se to snad nestane.

Říkala jste: Olympiáda je jako obyčejný závod. Přesto, byla jste ráno nervózní?
Ne ne, měla jsem to prostě v sobě nějak zakódované, že se jede další závod sezony a je pro mě úplně stejný, stejně důležitý jako ostatní svěťáky. Neřekla bych ani míň ani víc, prostě stejný závod.

Fotogalerie

Je tohle umístění dobrý odrazový můstek do slalomu?
Určitě! Byl to můj první olympijský start a mám hroznou radost, že se mi podařilo dostat se do desítky, jak jsem si naplánovala. A je skvělé, že tady můžu jet ještě jeden závod, moc se na něj těším.

Bude to v něm lepší, když už teď víte, jak olympijský závod vypadá?
Tak to nevím, to bych nechtěla takhle říkat. Ale dáme trénink slalomu, trošku se rozhejbu a uvidíme, jak to půjde. Ten cíl bude zase probít se do desítky. A když se to povede, bude to krásné.

Jak vás limitovaly potíže se zády?
Už vůbec, bylo to úplně super, protože pan doktor Kolář udělal spoustu práce.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze